Strona główna Gminy Wilamowice

Aktualności blok

Chociaż w czerwcu rozpoczęły się wakacje tancerki Akademii Mażoretek „Gracja” nie próżnują. Niemal w każdy weekend prezentują się na różnorakich festiwalach, biesiadach i uroczystościach.

10 czerwca 2017 koło południa niebo zasnuło się szarymi chmurami. Zawiał zimny wiatr, lunęło… I jak tu się ma udać? Początek festynu nie zapowiadał się obiecująco. O piętnastej do wspólnej zabawy zaprosiła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II pani Lidia Dziubek, której pogoda ducha i wielki uśmiech przegonił paskudną pogodę! Od szesnastej Baw się razem z nami ruszyło pełną parą. Imprezę prowadziła Katarzyna Dyduch i Ewa Danielczyk.

Konserwatorzy z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którzy zbadali obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z ołtarza głównego kościoła parafialnego św. Urbana w Hecznarowicach, dokonali sensacyjnego odkrycia. Odsłonili ukryty pod drewnianą wotywną sukienką, wycięty z płótna po obrysie postaci, wizerunek Jasnogórskiej Madonny. Przeprowadzone badania technologiczne i zdjęcia rentgenowskie wykazały, że był on kilkakrotnie przemalowany.

„Strategia Rozwoju Gminy Wilamowice do roku 2025” wraz z „Prognozą oddziaływania na środowisko projektu Strategii Rozwoju Gminy Wilamowice do roku 2025”

 

Strony

2013 © Wilamowice

Created by VOBACOM

Polityka plików cookies

Valid XHTML + RDFa