27.05.2017
Imieniny: Amandy, Jana i Juliana

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

„Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy,
ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach.”
‒ Flora Lewis

Taka myśl zapewne przyświeca wszystkim, którzy języków obcych uczą lub uczą się. I nie jest rzeczą nową, że nauka języka obcego rozwija umysł, poszerza horyzonty i uczy nas tolerancji. W naszej gminie dzieci i młodzież bardzo chętnie prezentują swoje umiejętności zdobyte podczas lekcji języka angielskiego, co rokrocznie świetnie widać na Gminnym Konkursie dla klas V i VI organizowanym przez Zespół Szkół w Wilamowicach.
Konkurs, nad którym patronat objął Burmistrz Gminy Wilamowice i wydawnictwo Oxford, gości w naszym szkolnym kalendarzu już od czterech lat i cieszy się wśród młodzieży wielkim powodzeniem. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiły wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Wilamowice. Pierwszy etap konkursu, który obejmował test leksykalno-gramatyczny, uczniowie pisali w swoich macierzystych placówkach. Najlepsi spośród nich zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, który miał miejsce w Zespole Szkół w Wilamowicach i poszerzony został o zakres wiadomości na temat British Royal Family - czyli brytyjskiej rodziny królewskiej. Po teście w oczekiwaniu na wyniki uczniowie obejrzeli prezentacje i projekty o brytyjskiej rodzinie królewskiej przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Następnie pan Zastępca Burmistrza Stanisław Gawlik wraz z panią Dyrektor Mariolą Dylewską-Mitoraj wręczyli nagrody i dyplomy. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo uczeń z Hecznarowic Piotr O’Rourke oraz uczeń naszej szkoły Jan Grzybek. Drugie miejsce należało do Mikołaja Kruczały i Kacpra Pękali, a trzecie miejsce do Wiktorii Kurskiej i Oliwiera Olearczyk ze szkoły w Pisarzowicach.
Wszystkim uczestnikom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

B. Nawrocka, A.Genc