05.12.2020
Imieniny: Kryspiny, Norberta i Sabiny
...

I Sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice w roku szkolnym 2020/2021

Poznajmy się” taki tytuł nosiła pierwsza sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice, w roku szkolnym 2020/2021, która odbyła się 29 września 2020 r. w Szkole Podstawowej w Dankowicach.

W sesji aktywnie uczestniczyli delegaci szkół podstawowych z całej gminy, którzy zostali demokratycznie wybrani przez uczniów w wyborach samorządowych. Wraz z delegatami na obrady Sejmiku Uczniowskiego przybyli opiekunowie-nauczyciele, którzy również zostali demokratycznie wybrani przez dzieci i młodzież, a także Pani Dorota Foltan dyrektor Szkoły Podstawowej w Dankowicach. Gościem sesji był Burmistrz Wilamowic Pan Marian Trela.

Kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Wilamowice, Pani Bożena Sobocińska, która była inicjatorką powstania Sejmiku Uczniowskiego, przywitała przybyłych gości, delegatów szkół oraz opiekunów. Następnie Pan Marian Trela Burmistrz Wilamowic, w niezwykle serdeczny sposób przywitał się z uczestnikami obrad, po czym pogratulował wyboru na delegatów i ich opiekunów Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice. Podkreślił również jak istotną rolę odgrywa Sejmik Uczniowski w relacjach młodzieży z władzami gminy. Zaznaczył, iż każdy z nas jako mieszkaniec naszej Małej Ojczyzny powinien mieć świadomość tego co się w niej dzieje, kto nią zarządza, kto powinien o nią dbać i kto jest za nią odpowiedzialny. Życzył wszystkim uczestnikom sejmiku owocnej pracy w czasie obrad.

W kolejnej części sesji przedstawiono cel działalności Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice, logo sejmiku, a także informacje organizacyjne.

W drugiej części spotkania skupiono się na planie działalności sejmiku na rok szkolny 2020/2021, który przedstawia się następująco:

Następnym punktem sesji był wybór Zarządu Sejmiku, na którego czele stanęła Prezes Katarzyna Bartnicka ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi oraz Wiceprezesi: Julia Góra ze Szkoły Podstawowej w Dankowicach, Niamh O’Rourke ze Szkoły Podstawowej w Hecznarowicach, Nadia Kopeć ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach oraz Patrycja Dudys ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach.

Gratulujemy i życzymy młodzieżowym działaczom samorządowym wielu wspólnych przedsięwzięć, integracji, ciekawych inicjatyw oraz realizowania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni, a także zdobywania umiejętności i postaw aktywnych uczestników społeczeństwa obywatelskiego.