22.11.2017
Imieniny: Cecylii, Jonatana i Marka

Międzynarodowy Dzień Kobiet w Pisarzowicach

Raz do roku jest taki dzień,
Który przemija jak piękny sen

Wszystkie kobiety, panie i matki
W tym dniu dostają pachnące kwiatki”

Święto to, które odbyło się 11 marca w Sali Domu Kultury było okazją do podziękowania i złożenia życzeń zebranym na spotkaniu paniom. Spotkanie to wpisane jest od szeregu lat w tradycję Koła Gospodyń Wiejskich i jest dniem szczególnym dla naszych pań. Zawsze jest odświętnie, kolorowo i wesoło.

11 marca nie zabrakło członkiń Koła oraz dostojnych gości. A byli to: Burmistrz Wilamowic pan Marian Trela z żoną Barbarą, pan Aleksander Nowak - Dyrektor M-GOK w Wilamowicach, włodarz naszej miejscowości pan Stanisław Peszel z żoną Krystyną, prezes OSP Tadeusz Łaś z żoną Iwoną, Prezes Fundacji „Krzyż Dziecka” Maciej Derbin, Prezes Koła Pszczelarzy „Bartnik” Kazimierz Markiel, Prezes LKS „Pionier” Jerzy Wróbel.

Obecne również na Sali były Panie piastujące funkcje dyrektorów czy prezesów, a były to Radna Powiatu pani Dorota Nikiel piastująca również funkcje Prezesa UKS „Sokół”, z-ca Dyrektor Szkoły Podstawowej pani Barbara Więzik i Dyrektor Przedszkola pani Grażyna Jurasz, Kierownik Domu Kultury pani Urszula Kucharska z mężem Tomaszem, pani Prezes Koła Emerytów i Rencistów Monika Mleczko.

Oczywiście obecni byli członkowie Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” w tym niezastąpiony kierownik muzyczny zespołu pan Stanisław Olearczyk oraz choreograf zespołu pani Bogusława Kubiczek. Należy dodać, że zespół występował na pięknie udekorowanej przez panią Urszulę Kucharską scenie, tworzącej nastrojową wiosenną scenerię.

Obecni na uroczystości panowie składali na ręce przewodniczącej przepiękne bukiety kwiatów wraz z życzeniami wytrwałości w pracy społecznej, zdrowia i dziękowali za współpracę. Natomiast Radna Powiatu pani Dorota Nikiel wręczyła, praktyczne, kolorowe ściereczki, które są nieodzowne w każdej kuchni.

Następnie przewodnicząca w imieniu wszystkich zebranych złożyła okolicznościowe życzenia, a członek zespołu Daniel wręczał kwiaty jubilatkom, które obchodziły swoje urodziny, 80-lat pani Teresa Jędrzejko, 70-lat pani Janina Szubert, zaś członkini Koła pani Maria Carbol obchodziła wraz z mężem 50 - lecie pożycia małżeńskiego.

Były toasty przede wszystkim na okoliczność Święta Kobiet, ale nie tylko. Przecież 10 marca mieli swoje święto Mężczyźni, a 11 marca to Dzień Sołtysa. Pan Sołtys otrzymał życzenia od wszystkich zebranych, a słodki upominek wręczyły najmłodsze członkinie zespołu, Kaja i Zuzia. A więc były to 3 Święta w jednym. Szampanem na toast oczywiście zajęli się panowie, Tadeusz Łaś i Tomasz Kucharski, a słodki upominek obecnym na Sali paniom wręczali członkowie Zespołu pan Wit i Daniel.

Zespół Regionalny „Pisarzowianki” uświetnił także radosną atmosferę śpiewem i tańcem. Należy dodać, że wraz z zespołem wspaniale śpiewała cała sala. Panie z KGW dopieszczały wszystkich obecnych pysznym i sutym jadłem.

Część artystyczną zakończyła przewodnicząca, odczytaniem wiersza, który to zamieściły na stronie portalu internetowego www.Mojekgw.pl panie z KGW z Podstoli;

„Zero mycia, zero prania
Zero szycia, gotowania.
Dziś Dzień Kobiet, drogie Panie
Tysiąc kwiatów na śniadanie
A od jutra…. do roboty
Resztę dni świętują chłopy.”

Przew. KGW Pisarzowice - C.Puzoń
Zdjęcia T.Tobiasz