17.08.2017
Imieniny: Anity, Elizy i Mirona

Otwarcie nowej części przedszkola w Dankowicach

W dniu 26 stycznia odbyła się uroczystość otwarcia nowej części Przedszkola Publicznego w Dankowicach. Nowopowstałe sale poświęcił proboszcz miejscowej parafii ks. Józef Jakubiec, a słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym w budowę nowych pomieszczeń przekazał burmistrz Wilamowic Marian Trela oraz Senator RP Andrzej Kamiński, życząc zarówno kadrze pedagogicznej jak i najmłodszym dobrej atmosfery i miłej zabawy. Następnie dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Starej Wsi Genowefa Lisewska wraz z wicedyrektor Zespołu Dorota Ćwiertnia oprowadziły gości po nowych pomieszczeniach przedszkolnych. Przedszkolaki przedstawiły także krótki program artystyczny.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy wraz z kierownikiem Zakładu Opieki Szkół i Przedszkoli, Dyrektor M-GOK Wilamowice, przedstawiciele organizacji społecznych Dankowic, radni, a także pracownicy przedszkola i ośrodka zdrowia.

Dzięki projektowi unijnemu "Czas na przedszkolaków w Dankowicach" przedszkole zyskało datkowe pomieszczenia na cele dydaktyczne: dwie sale zajęć z nowoczesnymi urządzeniami audiowizualnymi, gabinet metodyczny, pomieszczenia dla administracji, łazienka + WC, pomieszczenie socjalne i gospodarcze, pomieszczenie do odbioru posiłków z kuchni znajdującej się na piętrze oraz zmywalnię.

MJ

Podatki 2015

Dotacja na wymianę pieców

Gospodarka odpadami Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi Projekty unijneMapa Gminy Galeria