Imieniny: Aureli, Kamila i Kleofasa

Pisarzowice wyróżnione w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”

Zdjęcie autorstwa Studio Procesor Waldemar Oziębała

Podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego, które odbyło się 24 listopada 2016 r. w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach tradycyjnie już podsumowano konkurs „Piękna wieś województwa śląskiego”.

Celem konkursu „Piękna Wieś” jest wspieranie rozwoju wsi przez pobudzenie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs ten promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi. Jak co roku wydarzeniu towarzyszyła wystawa prezentująca dorobek nagradzanych wsi.

W tegorocznej edycji przyznano nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach. Zwycięzcy oprócz uroczyście wręczonych pucharów i dyplomów otrzymali także nagrody pieniężne. W kategorii na „Najpiękniejszą wieś” zwyciężyła wieś Bolesław w gminie Krzyżanowice. Najpiękniejszą zagrodą wiejską wybrano gospodarstwo Małgorzaty i Leonarda Musiołów z miejscowości Puńców w gminie Goleszów. Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi to odbudowa boiska sportowego w Kotowicach w gminie Żarki. Niegowskie Cyganki, czyli ostatki w Niegowej to najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycję, obrzędy i zwyczaje. Najlepszą stroną internetową sołectwa okazała się strona internetowa sołectwa Grzawa w gminie Miedźna.

Pisarzowice mogą poszczycić się zdobyciem w tym konkursie II miejsca, w kategorii na najlepszą stronę internetową.
Nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy odebrali Burmistrz Wilamowic Marian Trela i sołtys Pisarzowic Stanisław Peszel. Warto nadmienić, iż stronę internetową sołectwa Pisarzowic prowadzą: sołtys Pisarzowic Stanisław Peszel, członek rady sołeckiej Cecylia Puzoń oraz pan Remigiusz Prochowski.

Członek R.S.
Cecylia Puzoń

Zdjęcie autorstwa Studio Procesor Waldemar Oziębała

Podatki 2015