Imieniny: Janusza, Marii i Reginy

PODSUMOWANIE SEZONU 2016/2017 - MAŻORETKI NEMEZIS i WIRAŻE

Zakończenie sezonu tak jak zakończenie roku szkolnego czy kalendarzowego jest czasem podsumowań i refleksji. Sezon 2016/2017 trwający od września 2016 do sierpnia 2017 uważamy za zakończony.

Dziewczęta z Mażoretek Nemezis i Wiraże miały zaszczyt prezentować się na deskach krajowych oraz zagranicznych scen oraz na parkiecie bielskiego Rekordu. W Cygańskim Lesie Nemezis skutecznie dopingowały futsalową drużynę - aktualnego Mistrza Polski - gratulujemy tak znakomitego wyniku.

W jesienno-zimowo-wiosennym czasie Nemezis oprócz uczestnictwa na halowych pokazach doskonaliła swoje umiejętności podczas treningów oraz warsztatów tanecznych. Ten czas zaobfitował w medalowe miejsca na ważnych dla każdej mażoretek konkursach, a więc…

Na Mistrzostwach Polski zajmujac:

• 1 miejsce (Mistrz Polski Mażoretek - Złoty Medal) w kategoriach: 1) mini formacja 2) 2x baton junior, 3) mini formacja buława junior,
• 2 miejsce (I V-ce Mistrz Polski Mażoretek - Srebrny Medal) w kategorii: duo baton junior,
• 3 miejsce (II V-ce Mistrz Polski Mażoretek - Brązowy Medal) w kategorii: solo buława junior,
• 4 miejsce w kategorii: mini formacja buława senior,
• 10 miejsce w kategorii: formacja baton junior.

Na Międzynarodowym Konkursie Mażoretek zajmując:

• 1miejsce w kategoriach: 1) formacja baton juniorki, 2) mini formacja buława junior, 3) duo baton junior,
• 3 miejsce w kategorii solo baton junior,
• I V-CE Miss Mażoretek Barbara Paszek.

Na Festiwalu Mażoretek Aplauz Marklowice zajmując:

• 2 miejsce formacja baton junior.

Na Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych (powiatu bielskiego) zajmując:

• 2 miejsce formacja juniorki.

Aż w końcu na najważniejszym wydarzeniu dla każdej mażoretki mianowicie na Mistrzostwach Świata Mażoretek odbywających się w czeskiej Pradze zajmując szczęśliwe i obiecujące dalsze sukcesy •7 miejsce mini formacja 2x baton senior (będąc juniorkami dziewczęta musiały startować w kategorii seniorek, gdyż w ich kategorii wiekowej nie było odpowiedniej liczy zgłoszeń).

Ponadto Nemezis gościły na szeregu imprez kulturalnych w gminie Wilamowice i nie tylko, koncertując na ponad 30 imprezach.

Dziękujemy zaprzyjaźnionym orkiestrom dętym z Hecznarowic, Wilamowice, Starej Wsi oraz Kaniowa za miły marszy akompaniament do Naszych układów.

Można jeszcze długo się rozpisywać, ale kogo będziemy tym przynudzać? Każdego kto chce nas wesprzeć prosimy o kontakt z kontakt z instruktorem, a potrzeby (jak przystało na każdą kobietkę) mamy duże... buty, stroje, rekwizyty czy transport.

Reasumując, dla niektórych to mało, a dla Nas to dość spora część czasu i energii poświęcona w przygotowania i występy. Dziewczęta ogromne dzięki za to, że jesteście, że zamiast siadania przy komputerze czy trzymaniu w ręku smartfona wybrałyście aktywną formę spędzaniu czasu jaką są MAŻORETKI.

A. Danek

Podatki 2015

Dotacja na wymianę pieców

Gospodarka odpadami Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi Projekty unijneMapa Gminy Galeria