Imieniny: Aureli, Kamila i Kleofasa

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Hecznarowicach

Tak jak co roku w Hecznarowicach dzieci i młodzież rozpoczęła we wrześniu nowy rok szkolny. W poniedziałek 04.09.17  o godzinie ósmej w kościele parafialnym ks. Proboszcz Aleksander Smarduch odprawił mszę świętą w intencji zmarłej rok temu Pani dyrektor Beaty Gąszcz. O godzinie dziewiątej cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego,  po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, zebranych przywitała, prowadząca uroczystość, Pani Beata Harat. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Burmistrz Marian Trela i Pani kierownik ZOSiP Bożena Sobocińska. Jako pierwszy głos zabrał Pan Burmistrz, omówił najważniejsze remonty, które  gmina przeprowadziła w czasie wakacji. W czasie swojego wystąpienia gospodarz naszej gminy wskazał priorytety na rok szkolny 2017/2018 :

• Wprowadzenie reformy oświaty, które wymuszą na gminie potrzebę rozbudowania infrastruktury szkolnej w Hecznarowicach
  • Wdrożenie nowej podstawy programowej
  • Podniesienie, jakości matematycznej, przyrodniczej i informatycznej
  • Bezpieczeństwo w Internecie
  • Wprowadzenie doradztwa zawodowego
  • Stałe podnoszenie, jakości edukacji

Pan burmistrz wskazał na kilka  projektów związanych z edukacją, w które zaangażowane są placówki oświatowe naszej gminy:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Przedszkolew Dankowicach
  • Klub dla dzieci młodszych „Karol” w Pisarzowicach
  • Projekt Erasmus+ realizowany przez młodzież klas gimnazjalnych w Pisarzowicach, Dankowicach i Wilamowicach.
  • Dziennik elektroniczny

Do realizowanych projektów w tym roku szkolnym dochodzą też nowe tj.:

• Program Aktywna Tablica
  • Elektroniczny arkuszorganizacyjny oraz nadzór nad realizacją obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.

Pan Burmistrz wyraził nadzieję że realizacja w/w projektów przyczyni się do podnoszenia jakości edukacji w naszej gminie. Następnie gospodarz Gminy Wilamowice  podziękował za rok pracy piastującej funkcje dyrektora  Pani Alinie Bryzek, wręczając jej pamiątkowe podziękowanie i kwiaty . W tym trudnym czasie, po śmierci Pani dyrektor Beaty Gąszcz, Pani Alina Bryzek doskonale wywiązała się ze  swych obowiązków. Na zakończenie swojego wystąpienia Pan Marian Trela przedstawił nowego dyrektora Pana Macieja Żarskiego  wręczając mu powierzenie obowiązków na stanowisko dyrektora. Nowy dyrektor przywitał zebranych dziękując za zaufanie jakim go obdarzono. By uczcić pamięć poprzedniej Pani Dyrektor Pan Żarski poprosił zebranych o powstanie i minutę ciszy. Na zakończenie swojego wystąpienia nowy dyrektor życzył  wszystkim uczniom nauczycielom i pracownikom by ten nowy rok szkolny był dla nas wszystkich rokiem pozytywnych zmian dla dobra środowiska oświatowego Hecznarowic.

B. Harat