23.04.2018
Imieniny: Ilony, Jerzego i Wojciecha
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

„SPOTKANIE Z MUZYKĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W HECZNAROWICACH”

W dniu 14.02.2017 uczniowie z kl. I-III uczestniczyli w „Spotkaniu z muzyką” zorganizowanym przez P. Renatę Stawowczyk w ramach programu „Uczeń z pasją - nasze muzykowanie z udziałem absolwentów SP Hecznarowice”, który realizowany jest w klasach I-III od października 2016 r. Gościem tego spotkania był absolwent SP w Hecznarowicach P. Artur Nycz uczęszczający do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej.

Poprowadził on warsztaty muzyczne prezentując swój instrument - flet poprzeczny. Uczniowie zostali zapoznani z budową i historią tego instrumentu oraz wysłuchali solowego koncertu.

Drugą część warsztatów wypełniły zajęcia z fletami prostymi, z którymi uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie - co trzeba wiedzieć, żeby grać  na takim instrumencie i poznały technikę gry. Absolwent naszej szkoły P. Artur zademonstrował pozycję grającego, sposób trzymania instrumentu oraz przeprowadził szereg ćwiczeń, dzięki którym dzieci poznały możliwości prawidłowego gospodarowania oddechem i ułożenia palców na instrumencie. Uczniowie próbowali nawet swoich sił w wygrywaniu dźwięków.

Na zakończenie spotkania z muzyką dzieci przeprowadziły wywiad z gościem, zaś P. Renata Stawowczyk zaprosiła chętnych „przyszłych muzyków” do udziału w prowadzonych przez nią zajęciach nauki gry na flecie prostym.

Ciekawy sposób  przeprowadzenia warsztatów muzycznych oraz dobór odpowiedniego repertuaru dla dzieci klas I-III sprawiło, że zajęcia stały się i kolejną szansą na rozwijanie ich muzycznych zainteresowań.

Dzięki obcowaniu z utworami muzycznymi i instrumentami odbyły piękną podróż w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji , jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Organizator programu R. Stawowczyk

Projekty unijne

Projekty MKiDzN