20.04.2018
Imieniny: Agnieszki, Amalii i Czecha
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

Twórczy plener w Pisarzowicach

3 czerwca br. grupa artystów, malarzy i rzeźbiarzy z Gminy Wilamowice im. Honoraty Mynarskiej wykorzystując  piękną, słoneczną sobotę pracowała w plenerze. Przed południem w urokliwe miejsce nad stawami w Pisarzowicach przywieziono sztalugi, podobrazia i inne potrzebne przybory do malowania.

Artyści zabrali się do pracy, w której  tematem przewodnim była otaczająca przyroda. Pani Halina Formas uwieczniła jezioro, drzewa, łąki, na obrazie pani Basi Mynarskiej pojawiły się kolorowe motyle, a Natalia Liber namalowała ptaki. Dodatkowym tematem prac były postacie z historii Polski i Węgier – król Ludwik Węgierski, namalowany przez pana Jarosława Kacorzyka oraz królowa Jadwiga – obraz wykonany przez panią Halinę Mleczko. Nie tylko malarze intensywnie pracowali w plenerze. Pan Andrzej Maciejczyk przywiózł wcześniej przygotowany kawałek płaskiej deski z obrysem królowej Jadwigi i zaczął wycinać płaskorzeźbę. Po kilkugodzinnej owocnej pracy współmałżonkowie wraz z panem Władysławem Carbolem, opiekunem grupy, zorganizowali poczęstunek – grillowane kiełbaski i pyszne ciasta. Podczas  wspólnego spotkania artyści zaplanowali już następny plener, który zorganizują w Starej Wsi, a tematem przewodnim będzie architektura sakralna i świecka.

Wykonane w plenerze  dzieła o tematyce historycznej będą przekazane do Urzędu Miasta Kisujszallas – miasta partnerskiego Gminy Wilamowice, położonego na Węgrzech. Swoje prace artyści ciągle przekazują również do placówek oświatowych na terenie naszej gminy i urzędów miast partnerskich.

PS. Pragniemy poinformować, że w Banku Spółdzielczym w Wilamowicach do sierpnia trwa wystawa grafiki prac pana Stanisława Gacka pt. „Piórkiem i tuszem”. Zapraszamy do zwiedzania.

AG

Projekty unijne

Projekty MKiDzN