Imieniny: Ady, Aleksandra i Dagmary

UWAGA! Ważny komunikat w sprawie przyjmowania wniosków do Świadczeń Rodzinnych

Zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach rodzinnych wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz  z  dodatkami, oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego na nowy okres świadczeniowy tj. od listopada 2017 r. do października 2018 r. można składać począwszy od 1 sierpnia 2017 r.

Wnioski złożone do 31 sierpnia - przyznanie i wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi do 30 listopada.

Wnioski złożone od 1 września do 31 października – przyznanie i wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi do 31 grudnia.

Wnioski złożone od 1 listopada do 31 grudnia - przyznanie i wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi do 28 lutego następnego roku.

Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w listopadzie, prawo do świadczeń rodzinnych zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy tj. od października 2017 r. do września 2018 r. można składać począwszy od 1 sierpnia 2017 r.

Autor Publikacji: Wydział Świadczeń Społecznych Urzędu Gminy Wilamowice

Podatki 2015

Dotacja na wymianę pieców

Gospodarka odpadami Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi Projekty unijneMapa Gminy Galeria