Imieniny: Ernesta, Jana i Marka

Karty podstawowe

Święto Króla Stefana – węgierskie uroczystości z udziałem delegacji Gminy Wilamowice

Z okazji Święta Króla Stefana - założyciela państwa węgierskiego, delegacja naszej gminy w składzie: Stanisław Gawlik - zastępca burmistrza Wilamowic, Stanisław Nycz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Wilamowicach oraz Aleksander Nowak - Dyrektor M-GOK Wilamowice i dr Jolanta Danek - zastępca dyrektora M-GOK brała udział w obchodach narodowego święta, w zaprzyjaźnionej miejscowości Kisujszallas na Węgrzech.

Zaproszenie na niecodzienne wydarzenie otrzymały również mażoretki Nemezis i Wiraże, które swym występem ubogaciły tamtejsze obchody. Główne uroczystości rozpoczęły się 20 sierpnia mszą świętą, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem pierwszego węgierskiego króla. Podczas części oficjalnej w sali sesyjnej w ratuszu burmistrz Wilamowic podziękował lokalnym władzom za zaproszenie  oraz przywitał i pozdrowił zgromadzonych mieszkańców. Następnie wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wilamowic przekazał na ręce włodarza Kisujszallas kopię obrazu Jana Matejki upamiętniającego 1050 rocznicę Chrztu Polski. Spotkaniu towarzyszyły występy orkiestry dętej, mażoretek, koncerty, bal uliczny oraz wieczorny pokaz sztucznych ogni.

MJ

Podatki 2015

Gospodarka odpadami Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi Petycje i zapytania do urzędu Projekty unijne Galeria