24.10.2017

ZAWIADOMIENIE

XXXV po wyborach sesja Rady Miejskiej w Wilamowicach

odbędzie się dnia 21 czerwca 2017 r. o godz. 13.00

w budynku restauracji „Rogowa” w Wilamowicach ( I piętro- sala bankietowa)

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Zatwierdzenie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu obrad XXXIV sesji Rady Miejskiej w Wilamowicach z dnia 31 maja 2017 r.

4. Zapytania, wnioski, interpelacje radnych.

5. Wystąpienia zaproszonych gości.

6. Omówienie sprawozdania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilamowicach za 2016 rok wraz z oceną zasobów pomocy społecznej dla gminy Wilamowice za 2016 rok.

7. Omówienie sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Wilamowice za 2016 rok.

8. Rozpatrzenia sprawozdania finansowego Gminy Wilamowice za 2016 rok.

9. Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Wilamowice za 2016 rok wraz z informacja o stanie mienia komunalnego Gminy Wilamowice.

10. Odczytanie opinii Regionalnej Izby obrachunkowej w Katowicach o przedłożonym przez Burmistrza Wilamowic sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2016 rok.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Wilamowice za 2016 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Wilamowice za 2016 rok.

12. Przedstawienie stanowiska Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wilamowicach w sprawie udzielenia Burmistrzowi Wilamowic absolutorium za 2016 rok.

13. Odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wilamowicach w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Wilamowic za 2016 rok.

14. Podjęcie uchwał w sprawie:

1. udzielenia absolutorium Burmistrzowi Wilamowic z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok;

2. zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej Wilamowice za 2016 rok;

3. zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach za 2016 rok;

4. przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2017-2019;

5. przekazania środków finansowych dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej z przeznaczeniem na pokrycie wydatków inwestycyjnych związanych z zakupem aparatury medycznej w zakresie ochrony zdrowia;

6. określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Wilamowice oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów;

7. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wilamowice;

8. wprowadzenia zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2017.

1. Odpowiedzi na zapytania, wnioski, interpelacje.

2. Sprawy bieżące Rady – wolne wnioski.

3. Zakończenie sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej

Stanisław Nycz

Podatki 2015