27.05.2017
Imieniny: Amandy, Jana i Juliana

Zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Burmistrza Gminy Wilamowice

W dniu 9 marca 2017 roku na terenie ośrodka narciarskiego Czarny Groń w Rzykach odbyła się trzecia edycja zawodów w narciarstwie alpejskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Wilamowice. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Wilamowic Pan Marian Trela. Organizatorami byli: Pan Szymon Szymański - koordynator sportu szkolnego i Pani Bożena Sobocińska - kierownik ZOSIP. Zawody były rozgrywane w pięciu kategoriach, według Narciarskiego Regulaminu Sportowego (tzw. NRS). Zawodnicy rywalizowali w jednym przejeździe na trasie slalomu giganta. Każdy uczestnik został przez organizatorów wyposażony w koszulkę z numerem. Do zawodów zgłoszona została bardzo liczna, bo 59 osobowa grupa uczniów .

Mistrzowie i zdobywcy PUCHARÓW BURMISTRZA w poszczególnych kategoriach:

Kategoria I- dziewczęta i chłopcy, klasy I-III SP
I miejsce - Tymoteusz Merta - SP Hecznarowice

Kategoria II- dziewczęta z klas IV-VI SP
I miejsce - Agnieszka Majerska - SP Wilamowice

Kategoria III- chłopcy z klas IV-VI SP
I miejsce - Kacper Białas - SP Pisarzowice

Kategoria IV- dziewczęta z klas I-III gimnazjum

I miejsce - Martyna Obracaj - Pisarzowice

Kategoria V- chłopcy  z klas I-III gimnazjum

I miejsce - Jakub Olearczyk - Pisarzowice

Na zakończenie zawodów odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów dla wszystkich startujących zawodników. Narciarze, którzy zajęli I, II, III miejsce otrzymali medale i dyplomy, a mistrzowie Puchary Burmistrza Wilamowic oraz maskotki PINGWIN z ośrodka Czarny Groń. Puchary w imieniu Burmistrza wręczał Sekretarz Gminy Wilamowice Pan Andrzej Kołtun, reprezentujący Burmistrza, natomiast dyplomy i medale wręczali: Bożena Sobocińska, Dorota Nikiel i Szymon Szymański. Gratulacje swoim zawodnikom złożyli nauczyciele wychowania fizycznego. W imieniu wszystkich uczestników zawodów pragnę podziękować Panu Burmistrzowi za ufundowanie pucharów,  Pani Kierownik ZOSiP w Wilamowicach za zaangażowanie w organizację imprezy i nauczycielom wychowania fizycznego za opiekę nad dziećmi i młodzieżą.

/W załączniku lista z wynikami/

Szymon Szymański
Koordynator Sportu