Imieniny: Darii, Mateusza i Wawrzyńca
...

Zespół Regionalny Pisarzowianki: GCDT otwiera swoje podwoje

Cieszy nas fakt, że Wiejski Dom Kultury, którego obecna nazwa to Gminne Centrum Działań Twórczych otwiera swoje podwoje. Czekaliśmy, nie tylko mieszkańcy naszej miejscowości, prawie dwa lata.

Obiekt przeszedł wielką metamorfozę - rozbudowę i przebudowę. Z dniem 1 września między innymi członkowie Zespołu „Pisarzowianki” mogą już ćwiczyć kroki taneczne, szlifować głos, by móc wystąpić (bez tremy) na małych i dużych scenach naszego kraju oraz za granicą. W murach pachnących jeszcze świeżą farbą, członkinie KGW „Strażniczki Tradycji” wraz z innymi organizacjami naszej miejscowości mają swoje wspaniałe lokum. Działa także biblioteka i świetlica środowiskowa. Obiekt zaczyna tętnić życiem, gwarem, śmiechem. Super!

C. Puzoń
ZR „Pisarzowianki”