26.02.2021
Imieniny: Bogumiła, Eweliny i Mirosława
...

Jesteś tutaj

Reprezentacja ARiMR najlepsza w szachach błyskawicznych

Wersja do wydruku
Logo ARiMR

Drużyna Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wygrała konkurencję szachów błyskawicznych podczas VI Mistrzostw Polski Administracji Publicznej w Szachach, które rozegrano w dniach 4-5 grudnia 2020 r. Ze względu na epidemię koronawirusa rozgrywki odbyły się w formule on-line.
Wydarzenie objął patronatem honorowym premier Mateusz Morawiecki, a celem zawodów była popularyzacja szachów w środowiskach urzędów administracji publicznej.
Drużyna ARiMR w składzie: Wojciech Dróżdż, Łukasz Dworakowski, Dariusz Gronkowski, Jan Szymański (Centrala), Michał Kot (Świętokrzyski OR) oraz Krzysztof Kasperek i Jerzy Szado (Małopolski OR) zdobyła tytuł mistrzowski, wyprzedzając w zawodach reprezentacje Ministerstwa Finansów (II miejsce) i Ministerstwa Obrony Narodowej (III miejsce).
- Poziom turnieju był wysoki, podobnie jak w 2019 r., ale wtedy zajęliśmy 5. miejsce drużynowo. W tym roku wygraliśmy, co cieszy tym bardziej, że w wielu ministerstwach i urzędach centralnych pracują naprawdę bardzo dobrzy szachiści. Dosłownie w przeddzień pierwotnego terminu rozgrywek dowiedzieliśmy się mailowo, że mistrzostwa zostały przełożone z uwagi na pandemię. Organizator – Polski Związek Szachowy podjął jednak decyzję o przeprowadzeniu turnieju on-line w formule szachów błyskawicznych i szybkich, które cieszą się popularnością na całym świecie już od dwudziestu lat. Sędzią w zawodach była Agnieszka Brustman, polska arcymistrzyni szachów. Gra była oceniana pod kątem przestrzegania zasad fair play. Nie wszyscy zawodnicy przywykli do gry przed monitorem. Rozgrywki nie były jednak zabawą, ale prawdziwą rywalizacją. Dzięki grupowemu zaangażowaniu udało się z niewielką przewagą pokonać drużynę Ministerstwa Finansów. Naszym najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Dworakowski, który zdobył także III miejsce w klasyfikacji indywidualnej – opowiada Dariusz Gronkowski..
W konkurencji szachów szybkich reprezentacja ARiMR zajęła natomiast II miejsce i zdobyła srebrny medal, ustępując jedynie drużynie Ministerstwa Obrony Narodowej.
Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Gospodarka odpadamiProjekty unijne Galeria