Półkolonie zimowe turnus I

W dniu 29 stycznia 2024 roku rozpoczął się I turnus Półkolonii Zimowej w Gminie Wilamowice. Już o godzinie 9.00 do szkoły w Pisarzowicach, Dankowicach i Starej Wsi przybyło 54 uczniów z klas od 1-4. Gotowi i zwarci udali się na spotkanie z wychowawcami i Kierownikiem półkolonii w celu zapoznania się z regulaminem, harmonogramem zajęć oraz stworzeniem wspólnego kontraktu, który pozwoli na bezpieczny udział w zajęciach. Dzieci poznały tematykę pierwszych zajęć. Były to zajęcia profilaktyczne – „Emocje – czym są i jak na nas wpływają?” Po omówieniu tematu rozpoczęła się projekcja filmu „W głowie się nie mieści”, podczas którego uczniowie mieli skupić swoją uwagę właśnie na emocjach głównej bohaterki. Po filmie, podzieleni na grupy przystąpili do wykonania prac plastycznych.
Tak powstały piękne, wspólne dzieła – Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które zamieszczono w szkolnej galerii. Po wykonaniu prac dzieci zostały zwabione zapachem pysznego obiadu, który przygotowały panie kucharki. Na zakończenie półkolonijnego dnia uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych, gdzie mogli rywalizować w różnych konkurencjach.

Wtorek 30 stycznia zaczął się również bardzo ciekawie. Do uczniów z Pisarzowicach dołączyły również dzieci z Dankowic i Starej Wsi. Na wszystkich w sali gimnastycznej czekali zaproszeni goście z Kinem Przyjazdowym i filmem „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu”. Seans poprzedzony był interaktywnymi zajęciami, które przeniosły dzieci w świat ich ulubionych bohaterów. Podczas zabawy otrzymali nagrody. W tym dniu uczniowie wzięli również udział w zawodach sportowych i zabawach integracyjnych na hali sportowej. Pełna integracja uczniów z gminy zaowocowała małymi przyjaźniami. Nie zabrakło też zajęć profilaktycznych „Wyrażanie swoich emocji w różnych sytuacjach”.

Dzień trzeci to była mega atrakcja – warsztaty w Pizzerii „Matteo” w Brzeszczach prowadzone przez profesjonalnego kucharza. Nasze dzieci zmieniły się w prawdziwych kucharzy, przygotowywały swoja własną pizzę, którą po upieczeniu z ogromnym apetytem zjadły. Myślimy, że z ochotą mogą tam wrócić. W każdy dzień dbaliśmy również o zdrowie psychiczne naszych dzieci – a dziś „Sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami”.

Dzień czwarty spędziliśmy w Parku Trampolin „Parabola” w Czechowicach Dziedzicach. To świetny pomysł dla naszych dzieci, gdyż był naładowany adrenaliną. Dzieci pod okiem profesjonalnych opiekunów spełniły swoje marzenia. Radość, aż tryskała …..

Dzień piąty był końcem naszej przygody. Spędziliśmy czas w naszych pięknych Beskidach zachwycając się ich urokiem podczas kuligu w Wiśle. Nie zabrakło ogniska z pieczeniem kiełbasek, spotkań integracyjnych. Dzieci były zachwycone. Po powrocie uczestnicy spędzili jeszcze czas przy grach stolikowych - Łamacz lodów, Emocje, Góra uczuć, Odkrywcy oraz wiele innych.

Czas spędzony podczas półkolonii zimowej przez dzieci z Pisarzowic, Dankowic i Starej Wsi był bezpiecznym i atrakcyjnym czasem zabawy, poznania oraz rozwoju każdego uczestnika. Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Wilamowice oraz ZOSiP za pomoc w organizacji zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych.

     Kierownik i Opiekunowie

     Półkolonii Zimowej Gminy Wilamowice