13.11.2019
Imieniny: Arkadii, Krystyna i Stanisławy
 

Jesteś tutaj

Miło nam poinformować, że pan Bronisław Chrobak nominowany przez samorząd gminy Wilamowice do nagrody starosty bielskiego im ks. Józefa Londzina został zwycięzcą tegorocznej edycji. Gratulacje laureatowi na scenie Bielskiego Centrum Kultury złożyli przedstawiciele gminy Wilamowice z panem burmistrzem Marianem Trelą i przewodniczącą Rady Miejskiej panią Stanisławą Kudłacik na czele. Uroczystość wręczenia tej prestiżowej nagrody odbyła się 8 listopada w Bielskim Centrum Kultury, a po części oficjalnej z koncertem wystąpił zespół Golec uOrkiestra. Gratulujemy Jubilatowi!

Poniżej prezentujemy relację oraz materiał fotograficzny z uroczystości. 

  Powiadomienie GIOŚ o wystąpieniu w dniu 8.11.2019 r. przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Właśnie minęło pół roku odkąd nastąpiła zmiana na stanowisku sołtysa Sołectwa Hecznarowice. To dobry moment na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. A działo się w tym czasie sporo.

W sobotę 21 września 2019 roku w Hecznarowicach w Domu Parafialnym parafii św. Urbana miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa. Poświęcona ona została współcześnie żyjącym i działającym artystom mieszkającym w tej miejscowości.

W środę, 9 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbył się wielki finał plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Mistrzowie Agro 2019. Nagrodzeni zostali najlepsi w kilku kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.

Wilamowice, 08.11.2019r.

AKCJA ZADYMIANIA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach informuje iż w dniach od 12 listopada 2019r. do 14 listopada 2019r. w godzinach 800 – 1500 będzie prowadzona akcja zadymiania sieci kanalizacji sanitarnej i przyłączy kanalizacyjnych do budynków na terenie miejscowości Stara Wieś w rejonie ulic:

 

  1. Kwiatowa
  2. Okrężna
  3. Pańska
  4. Rymarska
  5. Zielona

Urokliwy dom położony przy ulicy Odsole w Hecznarowiach przywodzi na myśl wakacyjne klimaty. Nie są to jednak wakacje spod znaku all inclusive, ale letnie wyjazdy na polską wieś, do domu ukochanej babci. Z jednej strony zagajnik i wijąca się struga wodna, za plecami pole, stawy, a dalej już tylko kamieniec i zapamiętana z dziecinnych wierszyków górska rzeka Soła.

W czerwcu bieżącego roku z wielką pompą obchodzono 130-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach. Były gratulacje i słowa uznania za dotychczasową działalność oraz życzenia dalszych sukcesów. A ponieważ, jak często się mawia, marzenia się spełniają, w tym roku ochotnicy z Hecznarowic wzięli wszystko, co było do zdobycia w gminie Wilamowice i w powiecie bielskim.

 

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Program Obchodów Odzyskania Niepodległości w Gminie Wilamowice w 2019 r.:

Strony