09.12.2023
Imieniny: Anety, Leokadii i Wiesława
...

Jesteś tutaj

„Jan Paweł II wśród Nas” - obchody Święta Patrona w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach

Wersja do wydruku

W dniu 5 kwietnia 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto – Dzień Patrona Szkoły, które zostało ustanowione w 2005 roku na pamiątkę nadania Szkole Podstawowej w Pisarzowicach imienia Jana Pawła II.

/zdjęcia zamieszczono w galerii/

Obchody Dnia Patrona zainaugurowała uroczysta msza święta, w której wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie klas I – V na czele z pocztem sztandarowym. Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wspólnie wziąć udział w inscenizacji słowno-muzycznej „Kawiarniane wspomnienia”, przygotowanej przez uczniów klasy Va pod kierunkiem pana Gabriela Kinia. Uczniowie przypomnieli najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II, zaprosili nas na czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo takie było życie Patrona naszej szkoły. Muzyczną oprawę zapewnił chór szkolny pani Krystyny Bander. Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszy kolaż, z Janem Pawłem II w roli głównej.

W tym samym czasie uczniowie klas VI wraz z wychowawcami udali się do Krakowa na wycieczkę Szlakiem Jana Pawła II. Trasa zwiedzania rozpoczęła się na Wzgórzu Wawelskim wizytą w katedrze, gdzie Karol Wojtyła celebrował wiele mszy świętych. Po opuszczeniu Wawelu uczniowie zwiedzili budynek Muzeum Archidiecezjalnego. Na zakończenie udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, które Ojciec Święty konsekrował podczas ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny, gdzie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej.

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater - Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli, są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Choć minęło już 8 lat od jego śmierci, nadal pozostaje wśród nas. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

G.K.