29.05.2020
Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji
 

Jesteś tutaj

19 czerwca w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach

Wersja do wydruku

19 czerwca, w imieniu rodziny, wręczyłem Stypendium Naukowe im. Pułkownika Mariana Pilarskiego Optima fide dwójce uczniów szkoły w Pisarzowicach. Pisarzowice (położone w gminie Wilamowice, powiat bielski) to miejscowość, w której Pułkownik się urodził. W ten symboliczny sposób chcieliśmy podkreślić nasz związek z miejscem, w którym "wszystko się zaczęło". 

Optima fide - z łaciny: w najlepszej wierze - przekazaliśmy stypendium Ani i Mateuszowi tegorocznym absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum - wybitnie zdolnym, utalentowanym i zaangażowanym społecznie młodym ludziom. Obojgu życzymy, aby w kolejnych latach edukacji w pełni rozwinęli swoje umiejętności i zaintetesowania. 
Dziękuję Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach Pani Lidii Dziubek, całemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom szkoły oraz Uczniom za przychylność dla naszej inicjatywy, serdeczne przyjęcie i owocną współpracę.

Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotykać w Pisarzowicach co roku, podczas kolejnych edycji stypendium.

Źródło: Facebook/Dariusz Pilarski/3 VII 2019

 

Tak oto upamiętnił swój pobyt w naszej Szkole wnuk pułkownika Mariana Pilarskiego – pan Dariusz Pilarski, którego wraz z rodziną gościliśmy po raz drugi. Szacowni goście mieli okazję wziąć udział w zakończeniu klas ósmych i uhonorowali Anię Chęcińską z klasy 8b oraz Mateusza Bartnickiego z klasy 3 c gimnazjum. W uroczystości wzięli także udział: kierownik ZOSiP -u pani Bożena Sobocińska, sekretarz Gminy pan Andrzej Kołtun (który z ogromnym wzruszeniem wrócił wspomnieniami do swojego zakończenia szkoły podstawowej), sołtysi Pisarzowic – pan Stanisław Peszel i obecny – pan Andrzej Nycz

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowo, także dosłownie, gorące. Zmiana jego daty wymagała od Dyrekcji, nauczycieli i uczniów wyjątkowego wysiłku.

Po raz ostatni szkolne mury opuściło sześćdziesięcioro pięcioro gimnazjalistów. W polskim systemie oświaty gimnazjum pojawiło się 1 września 1999 roku. Uczęszczała do niego młodzież w wieku od 13 – 16 lat, która ukończyła sześcioletnią szkołę podstawową. Pierwszym rocznikiem, który kontynuował w nim naukę, był rocznik 1986. Ten etap kształcenia trwał 3 lata i kończył się ogólnopolskim egzaminem, od którego wyników w dużej mierze zależy wybór kolejnej szkoły.

Po raz pierwszy pożegnaliśmy sześćdziesięcioro dwoje ósmoklasistów. Przed nimi kolejny etap nauki w szkołach średnich.

Wakacje rozpoczęli także uczniowie klas I – VII. Zakończenie w tej grupie także zostało podzielone na klasy I – III i IV – VII. Podczas uroczystych apeli rozdano świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, nie zabrakło także życzeń od rodziców.

Za nami bardzo trudny rok: podwójne egzaminy, czas wytężonej pracy, nerwów, zmęczenia, ale i satysfakcji z solidnie wypełnionego czasu.  Przed nami wyczekane, wymarzone wakacje. One się nam po prostu należą.
                                                                                             

Opracowała: Ewa Danielczyk

--- Zdjęcia ---

Projekty unijne

Projekty MKiDzN