Imieniny: Jadwigi, Leonarda i Teresy

75 Tour de Pologne w Gmine Wilamowice !!!

75 Tour de Pologne w Gminie Wilamowice !!!

W przepięknej scenerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się w piątkowy wieczór uroczysta prezentacja 75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowego Wyścigu Niepodległości. Zebrani goście poznali trasę tegorocznego wyścigu, który rozpocznie się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gminę Wilamowice reprezentował Zastępca Burmistrza – Stanisław Gawlik.

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie. Na początek kolarze będą mieli do pokonania trzy płaskie etapy. Pierwszy Kraków – Kraków, drugi Tarnowskie Góry – Katowice oraz trzeci Stadion Śląski Chorzów – Zabrze. Czwartego dnia na trasie pojawią się góry, a peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. I ta górska sceneria będzie towarzyszyć peletonowi do samego końca. Kolejne etapy także będą obfitowały w trudne podjazdy. Piąty etap poprowadzi z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej, szósty z Zakopanego do słowackiego Popradu, a finałowy królewski etap zostanie rozegrany na rundach wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

4 etap: Jaworzno – Szczyrk, 179 km

Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO – w Mysłowicach, Chełmie Śląskim i Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malowniczy Beskid Śląski, a tam znajdują się cztery Górskie Premie TAURON I kategorii – dwukrotnie Zameczek oraz 90 lat Salmopolu w Szczyrku. Na trasie także Premia Niepodległa LOTOS w Szczyrku. Po pokonaniu dwóch niespełna 20-kilometrowych rund w górach kolarze zafiniszują w Szczyrku.

Szczegóły wkrótce.