18.07.2019
Imieniny: Kamila, Karoliny i Roberta

Artykuł podsumowujący XI Sesję Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice

Dnia 12 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, odbyła się XI Sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice. Była to ostatnia sesja w roku szkolnym 2018/2019. Temat przeprowadzonej sesji brzmiał „Żyjmy zdrowo”. W czasie sesji odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu „Uczeń Roku Gminy Wilamowice” pod patronatem Burmistrza Gminy Wilamowice Pana Mariana Treli.

Mieliśmy przyjemność gościć sekretarza Gminy Wilamowice Pana Andrzeja Kołtuna, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Mariana Roznera, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Barbarę Grabowską, kierownik ZOSiP-u Panią Bożenę Sobocińską, dyrektorów wszystkich szkół Gminy Wilamowice, uczniów nominowanych do tytułu „Uczeń Roku Gminy Wilamowice” oraz delegatów i opiekunów Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice.
Uczniem Roku Gminy Wilamowice w kategorii Szkół Podstawowych został Piotr O’Rourke, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hecznarowicach, natomiast w kategorii Gimnazjów konkurs wygrała uczennica klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Dankowicach Wiktoria Stawowczyk . Pani kierownik Bożena Sobocińska, główna inicjatorka tego przedsięwzięcia wraz z Panem Andrzejem Kołtunem i Marianem Roznerem, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom i nominowanym oraz gratulacje dla rodziców i nauczycieli.
Do tematyki sesji, która dotyczyła profilaktyki, zdrowego stylu życia i zdrowej żywności wprowadziła nas uczennica Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach Mariola Czulak recytując wiersz „Zdrowie”. Następnie delegaci wzięli udział w warsztatach grupowych układając jadłospis składający się z zdrowej żywności, tworzyli zestawy ćwiczeń do gimnastyki porannej z nietypowym przyborem, który można znaleźć w każdym domu, np. tłuczkiem do mięsa lub miotłą. Po prezentacji multimedialnej „Zachowaj równowagę z Pascalem Brodnickim” odbył się quiz na temat zdrowego stylu życia. Ostatnim punktem sesji było podsumowanie i podziękowanie przez Panią Kierownik uczestnikom Sejmiku Uczniowskiego za owocną współpracę w ciągu całego roku szkolnego. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Prezes Sejmiku Uczniowskiego Dominik Wojtacha
złożył wyrazy podziękowania na ręce Pani Kierownik Bożeny Sobocińskiej, życząc zarazem dużo energii i ciekawych pomysłów na kolejne spotkania Sejmiku w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim gościom, delegatom i opiekunom za uczestnictwo w spotkaniu na XI Sesji Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice w naszej szkole.

Delegaci SP im. Jana Pawła II w Pisarzowicach