Imieniny: Jadwigi, Leonarda i Teresy

Bądź widoczny, bądź bezpieczny

Asp. szt. Maciej Matusiak i mł. asp. Artur Prochownik z Komisariatu Policji w Kobiernicach od lat na terenie gminy Wilamowice aktywnie prowadzą akcje na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Kolejną inicjatywą, którą podjęli było wyposażenie szkół w gminie w odblaskowe kamizelki. Pomysł spotkał się z aprobatą burmistrza Wilamowic Mariana Treli, który w całości sfinansował zakup 200 sztuk opatrzonych herbami oraz napisami z nazwami poszczególnych miejscowości i dopiskiem „moja mała Ojczyzna”.

Policjanci wraz z burmistrzem odwiedzili Szkołę Podstawową w Starej Wsi, Dankowicach, Pisarzowicach i Hecznarowiach oraz Zespół Szkół w Wilamowicach, przekazując na ręce dyrektorów szkół oraz dzieci wyjątkowe kamizelki. Spotkania były także okazją do odbycia z najmłodszymi dyskusji, podczas których rozmawiano na temat bezpieczeństwa na drodze.

AK