20.10.2019
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Delegacja Wilamowic z wizytą w mieście Klanjec – Chorwacja

W dniach 02-04 maja na zaproszenie burmistrza miasta partnerskiego Klanjec przebywała z przyjacielską wizytą delegacja Rady Miejskiej, Ośrodka Kultury w Wilamowicach na czele z wiceburmistrzem Wilamowic – Stanisławem Gawlikiem.

Okazją do wizyty były Dni Miasta Klanjec obchodzone tradycyjnie w ramach święta patrona miasta – Świętego Floriana.

W programie wizyty była między innymi wizyta w Parlamencie Chorwackim w Zagrzebiu, zwiedzanie katedry z Zagrzebiu, udział w uroczystej Sesji Rady Miasta Klanjec oraz Mszy Świętej. Nie zabrakło czasu na poznanie piękna skansenu w Kumrowcu, winnic oraz zabytków miasta Klanjec.

W najbliższym czasie, na „Wilamowskie Śmiergusty” przybędzie do nas delegacja naszego partnerskiego miasta.

A.N.