21.07.2019
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca i Wiktora
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

DOKTOR CLOWN PONOWNIE W PRZEDSZKOLU W WILAMOWICACH

Wersja do wydruku

Nasze przedszkole od dwóch lat współpracuje z Fundacją Dr Clown. Jej głównym celem jest wspieranie chorych dzieci, które przebywają w szpitalach pediatrycznych.

W dniach 29 i 31 października w ramach współpracy gościliśmy w naszej placówce panią Magdę, która poruszyła trudną tematykę tolerancji. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy z nas jest inny  i powinien mieć dużą dozę wyrozumiałości dla osób niepełnosprawnych. Przedstawicielka fundacji dała możliwość wcielić się dzieciom w rolę osób niewidomych, aby było im łatwiej zrozumieć problemy z jakimi borykają się na co dzień.

Co roku zwracamy się z apelem o podarowanie zabawek, puzzli, układanek, książek, kolorowanek, przyborów szkolnych chorym dzieciom przebywającym w szpitalach w Bielsku-Białej  i w Żywcu. Te ofiarowane niespodzianki  stają się prezentem mikołajkowym dla potrzebujących maluszków  z oddziałów pediatrycznych i na pewno umilą im czas spędzony poza domem.

Rodzice chętnie włączają się do akcji , zakupując piękne prezenty dla chorych dzieci. Dlatego w tym miejscu z całego serca bardzo pragniemy za to podziękować. Fundacja Dr Clown będzie zabawiać nasze przedszkolaki podczas Pikniku Rodzinnego w czerwcu.         

                                                                                                  Joanna Bączyńska i Teresa Rozmus-Kacorzyk

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN