25.06.2018
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma

Dzień Języka Ojczystego w Wilamowicach

Dnia 18 lutego świętowano Dzień Języka Ojczystego w Wilamowicach. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Wilamowianie, Wydział Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego oraz Gmina Wilamowice. W programie obchodów znalazły się dyskusje, wykłady oraz występ artystyczny zespołu z Hopgarten, w skład którego wchodzą spiscy Niemcy mieszkający na terenach dzisiejszej Słowacji. Współczesnej muzyki, śpiewanej w języku wilamowskim można było posłuchać w aranżacji Kamili Majerskiej.

19 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach oprócz naukowych wykładów odbył się występ Zespołu Regionalnego „Wilamowice” oraz przedstawiono spektakl w języku wilamowskim na podstawie tekstu Floriana Biesika „Uf jer Wełt”  -  „Na tamtym świecie”.