03.10.2023
Imieniny: Bogumiła, Gerarda i Józefy
...

Jesteś tutaj

Dzienny Dom „Senior+’’ w Wilamowicach

Wersja do wydruku

 

Przedmiotem działalności Dziennego Domu „Senior +” w Wilamowicach jest zapewnienie wsparcia osobom powyżej 60 roku życia, będącymi mieszkańcami Gminy Wilamowice, nieaktywnymi zawodowo, a także kompensowanie skutków samotności, niesamodzielności i niepełnosprawności poprzez propagowanie modelu godnego życia w wieku senioralnym.

Dzienny Dom „Senior +” mieści się w centrum Wilamowic, przy ul. Rynek 8,w budynku „Ochronki pw. Św. Anny”. W roku bieżącym w ramach otwartego konkursu ofert Placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości 72 960 zł. ze środków z budżetu Państwa na zapewnienie funkcjonowania.  Zajęcia w Dziennym Domu „Senior +” są prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Codziennie podopieczni otrzymują 3 posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Nasze działania skupiają się m.in. na zapewnieniu:

  • rehabilitacji w postaci cotygodniowej kinezyterapii oraz zajęć rekreacyjnych;

  • edukacji artystycznej w postaci warsztatów plastycznych;

  • działalności rozrywkowej i rekreacyjnej w postaci organizowania wyjazdów i wycieczek krajoznawczych – ostatni taki wyjazd miał miejsce 11.07.2023 r do Pszczyny;

  • organizacji spotkań ze specjalistami (np. diabetolog, irydolog, geriatra, psycholog);

  • systematycznego udziału w zajęciach kulinarnych.

Nasi Seniorzy mają możliwość rozwijania swoich talentów poprzez uczestnictwo w warsztatach dostosowanych do indywidualnych potrzeb i na ich życzenie. Wyrażamy nadzieję, iż nasi podopieczni mogą miło i twórczo spędzać czas, co wpływa pozytywnie na ich samopoczucie oraz stan zdrowia.

Pliki: