29.05.2020
Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji
 

Jesteś tutaj

Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym – język angielski w Przedszkolu Publicznym w Dankowicach

Wersja do wydruku

Rozwój dzieci w wieku przedszkolnym jest postrzegany jako jeden z najważniejszych etapów edukacji. W tym okresie rozwijają się umiejętności i zdolności, które pozwalają dziecku stopniowo wchodzić w świat dorosłych. Dzieci w tym wieku zdobywają wiedzę przede wszystkim poprzez ruch, dlatego też podczas zajęć w przedszkolu powinno pojawić się wiele aktywności fizycznych i gier ruchowych.

Zabawa jest główną formą naszej działalności w przedszkolu. Im lepiej się bawimy, tym większą odczuwamy radość i więcej zapamiętujemy. Edukacja językowa od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Bawiąc się obcym językiem poszerzamy zdolności językowe, a także wspomagamy pamięć. Kształtujemy również postawę otwartości i tolerancji na różnice kulturowe innych krajów.

Głównym zadaniem nauczyciela w pracy z dziećmi jest osłuchanie ich z językiem obcym. Należy to robić, rozmawiając z dziećmi w języku obcym w prostych, zrozumiałych sytuacjach. Nauczyciel wychowania przedszkolnego podczas organizowania zajęć językowych dysponuje szeroką gamą metod i technik atrakcyjnych dla dziecka. Najbardziej popularnymi są piosenki, rymy, bajki, dramy i zajęcia plastyczne. Podczas pracy z dziećmi możemy również korzystać z gier, metody Storrytelling czyli opowiadania historyjek i metody Total Physical Response, która pozwala dziecku reagować całym ciałem.

W Przedszkolu Publicznym w Dankowicach już nawet najmłodsze przedszkolaki aktywnie biorą udział w zajęciach z języka angielskiego. Poznając różne słowa, piosenki, wierszyki oraz zwroty, przedszkolaki poszerzają swoją wiedzę, rozwijają się językowo. Podczas zajęć z języka angielskiego często gramy w gry, śpiewamy piosenki, ilustrujemy je ruchem, bawimy się kartami obrazkowymi, a ze starszymi grupami słuchamy opowiadań w języku angielskim i potrafimy wyciągnąć z nich sens i morał. Nieodłącznym aspektem towarzyszącym nam podczas wszystkich tych aktywności jest zabawa.

Wioletta Wróbel

Projekty unijne

Projekty MKiDzN