29.05.2020
Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji
 

Jesteś tutaj

Ferie w M-GOK Wilamowice

Wersja do wydruku

Ferie to dla uczniów odpoczynek od nauki, a także doskonały czas na rozwijanie swoich pasji, zarówno artystycznych jak i sportowych. By spędzić te dni wspólnie, w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach odbyła się akcja „Ferie zimowe 2019 w M-GOK”. 

W pierwszym tygodniu ferii ponad 30 dzieci w wieku od 6 do 15 lat spotykało się przez pięć dni na kolejnych już „Feriach z plastyką”, za każdym razem operując inną techniką plastyczną. Akwarele, węgiel, grupowa praca nad makietą, kartki walentynkowe i malarstwo na płótnie - to wszystko z czym mierzyli się mali artyści. Efekty ich pracy pokazały kreatywność, indywidualne predyspozycje, niebywałe zdolności i radość z tworzenia własnych, niepowtarzalnych dzieł. Na zakończenie „Ferii z plastyką”dzieci otrzymały wyjątkowe pamiątkowe dyplomy.
W pierwszym tygodniu wszyscy chętni mogli skorzystać także z zajęć „Ferie z folklorem” prowadzonych przez dr Jolantę Danek - kierownik Zespołu Regionalnego Cepelia Fil - Wilamowice oraz Jana Jarosza - akompaniatora Zespołu. Na zajęciach poznawano układy taneczne oraz repertuar muzyczny, kulturę i tradycje Wilamowic.
Drugi tydzień przepełniony był licznymi atrakcjami. W poniedziałek dzieci spotkały się na warsztatach prowadzony przez Jolantę Nycz zatytułowanych „Odkrywamy kolory”. Uczestnicy poznali bogaty świat barw, poprzez kreatywne zabawy dostrzegli zależności między kolorami, stworzyli własne, wielkoformatowe prace, a operując farbami mogli poczuć się jak prawdziwi malarze.
We wtorek zaprosiliśmy wszystkich chętnych do Kina Świt w Czechowicach - Dziedzicach. Wyjazd na film „Ralph Demolka w Internecie” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wrażeń było co niemiara. 
Ferie to czas oddech od nauki, ale… można ją czasami subtelnie „przemycić”, dlatego w środę i czwartek zaproponowaliśmy uczestnikom gry i zabawy matematyczne. O tym, że był to strzał w dziesiątkę może świadczyć fakt, że dzieci po zakończeniu zajęć wcale nie chciały opuszczać sali dalej bawiąc się i rozwijając. 
Na zakończenie pozostał wyjazd do Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Barwne ryby oraz wiele zgromadzonych okazów na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników tego wyjazdu, a zdobyta wiedza przyda się na dalszym etapie nauki. 
Dwa tygodnie ferii minęły bardzo szybko, pozostanie po nich wiele wspaniałych wspomnień. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczęszczały na zajęcia za zaangażowanie, ich radość, pasję, twórcze podejście i okazywaną ciekawość. Na feriach w M-GOK widzimy się już za rok, ale na zajęcia do Ośrodka Kultury serdecznie zapraszamy codziennie. 

AK 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN