09.12.2019
Imieniny: Anety, Leokadii i Wiesława

Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Święty Jan Paweł II to niekwestionowany autorytet, a Jego nauka z całą pewnością pomaga żyć godnie – to słowa, które przyświecały tegorocznemu Gminnemu Konkursowi Wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanemu w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach.

28 października 2019 roku w przygotowanych rozgrywkach wzięły udział trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół podstawowych w naszej Gminie. Uczniowie z Wilamowic, Pisarzowic, Starej Wsi, Hecznarowic i Dankowic zmierzyli się w sześciu różnorodnych konkurencjach dotyczących ogólnej wiedzy na temat życia i pontyfikatu świętego Jana Pawła II, a konkurencje konkursowe  były ciekawe i zachęcały do współpracy w grupach.

Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali krótki test, uzupełniali krzyżówki, a także starali się dopasować przygotowane przez organizatorów zdjęcia i cytaty do poszczególnych papieskich pielgrzymek. Uczestnicy wykazali się sporą wiedzą z zakresu pontyfikatu Świętego, jednak zwycięska drużyna mogła być tylko jedna. Po skrupulatnych obliczeniach Jury, w którego składzie zasiedli: Ksiądz Janusz Gacek - Proboszcz Parafii w Pisarzowicach, Pani Barbara Więzik – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach oraz Pan Krzysztof Wójcik, konkurs wygrała grupa młodzieży z Pisarzowic. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową książkę, a dla drużyn przygotowano dyplomy.

Tegoroczne rozgrywki zostały uświetnione wystawą znaczków z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II. Ekspozycja filatelistyczna przygotowana przez Pana Krzysztofa Wójcika cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników oraz ich opiekunów, a filatelista opowiedział zebranym o swojej pasji i zgromadzonej kolekcji. Spotkanie zakończone zostało natomiast montażem słowno-muzycznym pt. „Droga do świętości” przygotowanym przez uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach.

Nie ulega wątpliwości, że Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II to doskonała okazja do integracji szkół podstawowych Gminy Wilamowice oraz sposobność ku temu, aby pogłębiać swoją wiedzę o Świętym Papieżu – Polaku. Mając na uwadze wartości i naukę, jaką przekazywał Jan Paweł II oraz potrzebę zgłębiania wiedzy o Świętym Patronie pisarzowickiej szkoły – już teraz zapraszamy na przyszłoroczny turniej.

Katarzyna Dyduch