03.06.2020
Imieniny: Anatola, Leszka i Tamary
 

Jesteś tutaj

Gospodynie beskidzkie co rok składają pokłon Matce Bożej Rychwałdzkiej

Wersja do wydruku

IX Pielgrzymka członkiń Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie sześciu beskidzkich powiatów zawitała do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej-Pani Ziemi Żywieckiej.

Członkinie Kół wraz ze swoimi rodzinami przyjechały, by przedstawić Matce Bożej Rychwałdzkiej swoje osobiste sprawy oraz podziękować Panu Bogu za wstawiennictwem Pani Ziemi Żywieckiej za łaski jakie doznają. Pielgrzymkę rozpoczęły  Godzinki ku czci Matki Bożej, następnie wszyscy wysłuchali bardzo ciekawej historii Sanktuarium. Mszy świętej przewodniczył o. Paweł Kijko OFMConv. Dary złożyli; kosz ręcznie wykonanych ze wstążek kwiatów KGW z Węgierskiej Górki, wino i chleb KGW Porąbka, wypieki cieszyńskie wraz z ofiarą pieniężną Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Bielska-Białej, złocisty miód pszczelarzy pisarzowickich przedstawiciel Kółka Rolniczego wraz z paniami KGW „Strażniczki Tradycji” Pisarzowice. Po mszy świętej ojcowie franciszkanie udzielili pielgrzymom błogosławieństwa rychwałdzkim olejkiem radości. Po kawie, herbacie, cieście i kanapkach przy wspólnych rozmowach pątnicy przeszli pod ołtarz polowy by wysłuchać śpiewu pieśni maryjnych, religijnych i dożynkowych. Wystąpiło 7 Zespołów Regionalnych; Z.R. „Grojczanie” z Grojca, Z.R. „Jawiszowianki” z Jawiszowic, Z.R. „Dankowianie” z Dankowic, Z.R. „Porębianie” z Poręby Wielkiej, Zespół Ludowy „Borowianki” z Brzeszcz-Boru, Z.R. „Brzeszczanki” z Brzeszcz, a zakończył ten piękny koncert Z.R. „Pisarzowianki” z Pisarzowic. Wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia zakończyła to wielkie przeżycie, był to z pewnością dla wielu pielgrzymów czas modlitwy w skupieniu, chwila wyciszenia jak i chwila wspólnego spotkania w radości.

Organizatorem Pielgrzymki  była Danuta Kożusznik - prezes Rejonowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej wraz z Zarządem i Radą Kobiet. Nie zabrakło również pani redaktor Urszuli Rogulskiej z Gościa Niedzielnego (oddz.Bielsko-Żywiecki).

Zdjęcia - archiwum Gość Niedzielny

Przewodnicząca KGW C.Puzoń

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN