03.06.2020
Imieniny: Anatola, Leszka i Tamary
 

Jesteś tutaj

I Sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice w roku szkolnym 2019/2020

Wersja do wydruku

„Poznajmy się” taki tytuł nosiła pierwsza sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice, w roku szkolnym 2019/2020, która odbyła się 23 września 2019 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach.

 

W sesji aktywnie uczestniczyli delegaci szkół podstawowych z całej gminy, którzy zostali demokratycznie wybrani przez uczniów w wyborach samorządowych. Wraz z członkami na obrady Sejmiku Uczniowskiego przybyli opiekunowie-nauczyciele, którzy również zostali demokratycznie wybrani przez dzieci i młodzież, a także Pani Dorota Foltan, Lidia Dziubek, Genowefa Lisewska oraz Mariola Dylewska-Mitoraj  -  dyrektorzy szkół. Gościem sesji był Sekretarz Gminy Wilamowice Pan Andrzej Kołtun, który reprezentował Burmistrza Wilamowic Pana Mariana Trelę.

Kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Wilamowice, Pani Bożena Sobocińska, która była inicjatorką powstania Sejmiku Uczniowskiego, przywitała przybyłych gości, delegatów szkół oraz opiekunów. Następnie Pan Andrzej Kołtun Sekretarz Gminy Wilamowice, w niezwykle serdeczny sposób przywitał się z uczestnikami obrad, po czym pogratulował wyboru na delegatów Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice. Życzył delegatom sejmiku owocnej pracy w czasie obrad, ponadto opowiedział o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Zachęcił, aby delegaci zmobilizowali swoich rodziców, dziadków i sąsiadów do czynnego skorzystania z prawa wyborczego w dniu 13 października 2019 r. W kolejnej części sesji przedstawiono cel działalności Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice, logo sejmiku, a także informacje organizacyjne.

W drugiej części spotkania skupiono się na planie działalności sejmiku na rok szkolny 2019/2020, który przedstawia się następująco:

Data

Temat

Miejsce

Osoba odpowiedzialna

23 września

Poznajmy się

M-GOK

Bożena  Sobocińska

17 października

Dzień Edukacji Narodowej

M-GOK

Martyna Mleczko– Prezes Sejmiku

28 października

Wielcy Polacy i ich wynalazcy

Szkoła Podstawowa          w Starej Wsi

Wiceprezes    Mikołaj Pokładnik

24 listopada

Hobby ,,Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia”

Szkoła Podstawowa      w Pisarzowicach

Wiceprezes      Mateusz Matura

grudzień

Udział w Sesji Rady Miejskiej

   

styczeń

Ferie zimowe

-

-

27 lutego

Zasady wychowania, mowa ciała, coaching

Szkoła Podstawowa          w Hecznarowicach

Prezes            Martyna Mleczko

marzec

Doradztwo zawodowe

   

8 kwietnia

Ochotnicza Straż Pożarna

Szkoła Podstawowa           w Dankowicach

Wiceprezes        Adrian Stawowczyk

12 maja

Pszczelarstwo w gminie

Szkoła Podstawowa           w Wilamowicach

Wiceprezes  Sebastian Szyma

20 czerwca

VI  FINAŁ KONKURSU UCZEŃ ROKU GMINY WILAMOWICE

M-GOK Wilamowice

Bożena Sobocińska

Następnym punktem sesji był wybór Zarządu Sejmiku. Wybrano Zarząd Sejmiku Uczniowskiego, na którego czele stanęła Prezes Martyna Mleczko ze Szkoły Podstawowej w Hecznarowicach oraz Wiceprezesi: Adrian Stawowczyk ze Szkoły Podstawowej w Dankowicach, Sebastian Szyma ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach, Mateusz Matura ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach oraz Mikołaj Pokładnik ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi.

    

Gratulujemy delegatom i życzymy młodzieżowym działaczom wielu wspólnych przedsięwzięć, integracji, ciekawych inicjatyw oraz realizowania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni, a także zdobywania umiejętności i postaw aktywnych uczestników społeczeństwa obywatelskiego. Na zakończenie sesji delegaci otrzymali koszulki z logo sejmiku oraz buttony, a także wręczono zaproszenia na Dzień Edukacji Narodowej zarządowi Sejmiku Uczniowskiego.

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN