12.07.2020
Imieniny: Brunona, Jana i Wery
...

II Bal Obywatelski Gminy Wilamowice

W roku 2019 podjęta została inicjatywa zorganizowania spotkania, którego celem będzie integracja organizacji społecznych, kulturalnych, sportowych, samorządowych oraz stowarzyszeń działających na terenie Gminy. Istotnym aspektem było docenienie pracy społecznej na rzecz mieszkańców. Wydarzenie to nazwane zostało I Balem Obywatelskim Gminy Wilamowice, a dzięki ogromnemu zainteresowaniu wszystkich zaproszonych organizacji wpisało się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych.

1 lutego br. w Dworku Jedlina odbył się II Bal Obywatelski Gminy Wilamowice, na który bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Swoją obecnością wydarzenie to zaszczycili starosta bielski Andrzej Płonka oraz włodarze Gminy na czele z burmistrzem Wilamowic Marianem Trelą oraz zastępcą burmistrza Stanisławem Gawlikiem.

Za organizację Balu odpowiedzialny był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach, a bogaty program artystyczny możliwy był dzięki pomocy finansowej sponsorów - firmy EKO-WTÓR Sp. z o.o., firmy FOX FITTINGS Sp. z o.o. Sp. k. oraz Banku Spółdzielczego w Wilamowicach.

Swoimi koncertami wydarzenie ubogaciła grupa „Słowianki”, trio w składzie: Gabriela Ryszka - pianino, Barbara Kozak-Wójcik - skrzypce i Janusz Korczyk - akordeon oraz Gwiazda Wieczoru Alexander Martinez. Podczas całego Balu gości bawił Zespół „New Transformation”.

Wieczór upłynął w cudownej atmosferze, wszyscy uczestnicy Balu byli zachwyceni jego formułą oraz poziomem artystycznym. Już teraz planowana jest kolejna edycja tego wydarzenia.

A.K.