24.01.2021
Imieniny: Felicji, Roberta i Sławy
...

Jesteś tutaj

Informacja dot. Śląskiego pakietu dla gospodarki

Wersja do wydruku

Szanowni Państwo,

 

W związku z trudną sytuacją w gospodarce regionu wynikającą z panującej obecnie pandemii zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, Zarząd Województwa Śląskiego pod przewodnictwem Marszałka Jakuba Chełstowskiego opracował "Śląski pakiet dla gospodarki", jako uzupełnienie działań administracji rządowej, który obejmuje swoim zasięgiem pięć filarów:

 

  1. Pożyczki obrotowe i płynnościowe wraz z innymi uproszczeniami w zakresie wsparcia zwrotnego;
  2. Wsparcie pracodawców w utrzymaniu miejsc pracy;
  3. Wsparcie bezzwrotne, inwestycje w MŚP i uproszczenia dla MŚP;
  4. Samorządowe działania wspierające;
  5. Wejścia kapitałowe zwiększające zaangażowanie inwestorów w regionie.

 

Szczegółowe informacje nt. dostępnych środków i warunków ich pozyskania znajdą Państwo na stronie internetowej https://dlagospodarki.slaskie.pl/ .

 

 

Jednocześnie, zwracamy się z prośbą o zamieszczenie na swoich stronach internetowych oraz w dostępnych środkach komunikacji elektronicznej, informacji o dostępnych na chwilę obecną instrumentach wsparcia dla przedsiębiorców z naszego województwa.

 

W załączeniu znajduje się przykładowa grafika do wykorzystania. Więcej grafik i informacji możliwych do wykorzystania i kopiowania znajdą Państwo pod linkiem https://invest-in-silesia.pl/content/slaski-pakiet-dla-gospodarki . 

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Agnieszka Walczak

Sekretariat