23.10.2019
Imieniny: Edwarda, Marleny i Seweryna
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

IV Parafialny Rodzinny Rajd Rowerowy w Hecznarowicach 2019 za nami…

Wersja do wydruku

ALLELUJA RUSZAJ TAM
GDZIE ZIEMIĘ OBIECANĄ
DAJE PAN…

W dniu 8 czerwca 2019 roku odbył się kolejny rajd rowerowy. Impreza ma charakter cykliczny i służy integracji środowiska naszej wsi wokół Parafii.

W tym roku 160-ciu uczestników (w tym 60-ro dzieci), pod przewodnictwem naszego Proboszcza Ks. Aleksandra Smarducha udało się na rowerach malowniczymi terenami naszej gminy Wilamowice, do kościoła Parafialnego w Starej Wsi którego historia sięga XVI w. Tam odbyła się Msza Święta, a po jej zakończeniu peleton w asyście Policji i druhów strażaków z OSP przybył na stadion LKS w Hecznarowicach po przejechaniu 21km. Policjant  z „bielskiej drogówki” przeprowadził konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla dzieciaków. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani odblaskami a dzieci otrzymały kodeksy młodego rowerzysty i nagrody od naszych sponsorów. Wybornie smakowała kiełbaska z grilla i zimne napoje. Warto nadmienić że najmłodszy uczestnik miał 4 - latka, a najstarsza uczestniczka 82. Była wspaniała atmosfera którą umiliła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z OSP Hecznarowice. Całość przedsięwzięcia przygotowała młodzież zrzeszona wokół naszej Parafii, pod kierownictwem Sebastiana Handzlika - lektora i  członka zespołu organizacyjnego rajdów.

Dziękujemy naszej Gminie, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Hecznarowic za wsparcie i pomoc, Radiu Bielsko za patronat medialny. Słowa podziękowania należą się również naszym stałym i głównym sponsorom : Firmie Eko-Wtór, i Bankowi Spółdzielczemu z Wilamowic oraz p. Andrzejowi Drobiszowi z Hecznarowic którzy są z nami od czterech lat...

z pozdrowieniami

Julian Pieńczak
sekretarz organizacyjny
Rajdów Parafialnych w Hecznarowicach

Materiał zdjęciowy Julian Pieńczak


Projekty unijne

Projekty MKiDzN