Imieniny: Bony, Horacji i Jerzego

IV Prezentacje Twórczości Artystycznej Seniorów w Domu Kultury Bielsko-Biała-Hałcnów

W piątkowy dzień członkowie Z.R. „Pisarzowianki” mieli przyjemność zaprezentowania się u sąsiadów, na scenie Domu Kultury w Hałcnowie.

Były to IV Prezentacje Twórczości Artystycznej Seniorów. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań i umiejętności w różnych dziedzinach artystycznych. Na scenie stanęło i pokazało swój dorobek artystyczny 130 wykonawców. Były spektakle teatralne, etiudy poetycko-muzyczne, piosenka i taniec. Nie zabrakło również rękodzieła artystycznego, malarstwa, plastyki, fotografii, prac wykonanych przez seniorów z Bielska-Białej. Wszyscy wspaniale się bawili podczas scenek w wykonaniu grup teatralnych i wspólnym śpiewie podczas występów.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji  Jury w składzie: Ewa Polak-Walesiak, Kuba Abrachamowicz, Jerzy Handzlik

postanowiło przyznać podziękowania dla:

- ZESPOŁU „MOVIMENTO PLUS” - Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach za sentymentalną podróż do krainy młodości,
- ZESPOŁU WOKALNEGO „RETRO” - Dom Kultury w Wapienicy za uroczy powrót do wspomnień z prywatek,
- ZESPOŁU „WALENTYNKI” - Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach za niebiesko-niebiańską prezentację sceniczną,
- ZESPOŁU REGIONALNEHO „PISARZOWIANKI” - Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach za radość, kostiumy i pełną harmonię występu,
- GRUPY TEATRALNEJ  „DLACZEGO NIE” -  Dom Kultury w Lipniku  za opis dramatu bycia mężczyzną,
- STANISŁAWA CZEKALSKIEGO – Sosnowiec za  osobowość wyrażoną przez piosenki,
- ZESPOŁU TEATRALNEGO „PANACEUM” - Stowarzyszenie Akademia Seniora w Bielsku-Białej za pełne humoru spotkanie po latach.

NAGRODA KOŁA SENIORÓW NR 7 W HAŁCNOWIE dla GRUPY TANECZNEJ „S+” - Dom Kultury im. W. Kubisz – za popisową etiudę taneczną pt. „Wielka podróż”.

NAGRODA RADY SENIORÓW MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ ZESPOŁU „HUMORESKA” - Dom Kultury w Hałcnowie za wdzięk, dobrą zabawę i radość na scenie – gratulacje za udany debiut.

NAGRODA SPECJALNA dla ZESPOŁU TEATRALNEGO „PANACEUM” - Stowarzyszenie Akademia Seniora za różnorodność prezentacji.

PUCHAR WICEPRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ – PANA PRZEMYSŁĄWA DRABKA dla GRUPY TEATRALNEJ „TEATR I MY” - Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach za autentyczną grę aktorską, swobodę i dystans do siebie oraz dużą dawkę optymizmu.

PUCHAR  DYREKTORA MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W BIELSKU-BIAŁEJ dla GRUPY TEATRALNEJ SENIORÓW „OJ TAM, OJ TAM” - Miejski Dom Kultury w Wapienicy za pod Chmieloną formę balu na Chmielnej.

Były ponadto dyplomy, pamiątki –piękne serce, pyszne słodkości i suveniry.

Nagrody ufundowali:

- Przemysław Drabek - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej,
- Rada Osiedla Hałcnów Rada Seniorów Miasta Bielska-Białej,
- Koło Seniora nr 7 w Hałcnowie.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za umożliwienie pasjonatom  pokazania się na scenie Domu Kultury w Bielsku-Białej- Hałcnów  oraz możliwości  pokazania robótek ręcznych, obrazów i „precjozów” artystycznych.

Korespondent mojaWieś- C.Puzoń