29.05.2020
Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji
 

Jesteś tutaj

IX Spotkanie Zespołów Regionalnych Gminy Wilamowice

Wersja do wydruku

16 lutego w Dworku „Jedlina” w Jawiszowicach członkowie zespołów regionalnych „Dankowianie” z Dankowic, „Echo” z Hecznarowic, „Pisarzowianki” z Pisarzowic, „Zasolanie” z Zasola Bielańskiego oraz członkowie zespołów Pieśni i Tańca „Cepelia Fil-Wilamowice”, „Wilamowice” z Wilamowic i „Tradycja” ze Starej Wsi uczestniczyli w kolejnym Spotkaniu Zespołów Regionalnych.

Organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach. Na tym roztańczonym i rozśpiewanym balu obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych w osobach Zastępcy Burmistrza Wilamowic Stanisława Gawlika z żoną, przewodnicząca Rady Miasta Stanisława Kudłacik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Rozner, Skarbnik Gminy Wilamowice Anna Gajda oraz Radni Rady Miejskiej Wilamowice. Obecni byli także pracownicy M-GOK na czele z dyrektorem Aleksandrem Nowakiem, przewodniczące siedmiu Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy oraz przedstawiciele sponsorów Dorota Wiewióra z mężem.

Tradycyjnie na stołach królowały przepyszne, niepowtarzalne ciasta, które to w ramach akredytacji dostarczyli członkowie zespołów. Po degustacji tych wspaniałych łakoci, jak i pysznym, gorącym daniu zgromadzone kalorie można było spalić tańcząc w takt muzyki zespołu „Maxim” z Pisarzowic. Muzyka i śpiew były dograne zarówno dla seniorów jak i młodzieży. Cieszy fakt, że młodzieży i dzieci było bardzo dużo, zwłaszcza członków ZPiT „Cepelia Fil-Wilamowice”, „Wilamowice”, „Tradycja” ze Starej Wsi i Z.R. „Pisarzowianki” z Pisarzowic..

Na sali balowej bawiło się ponad 200 osób, liczba ta nie dziwi, bo jak wiadomo gmina Wilamowice słynie z Zespołów Regionalnych - z tego też powodu jesteśmy bardzo dumni.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wspaniałego IX Spotkania Zespołów Regionalnych Gminy Wilamowice, gdzie dominował śpiew, tańce i oczywiście wspaniała zabawa.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Wilamowicach

Kier. Z.R. Pisarzowianki”
Cecylia Puzoń

Zdjęcia z wydarzenia

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN