23.10.2019
Imieniny: Edwarda, Marleny i Seweryna
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

Jubileusz 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi

Wersja do wydruku

„Wspólnością silni”- są to pierwsze słowa z najstarszej księgi protokołów Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi, stanowiące poniekąd opis powstania straży w roku 1894. Słowa te zawierają głęboką treść i przesłanie aktualne przez wszystkie te lata działalności OSP. Są one aktualne aż po dzień dzisiejszy.

8 czerwca 2019 roku, w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 125-lecia działalności jednostki.

Na wstępie uroczystości, po zbiórce pododdziałów w intencji strażaków została odprawiona msza święta w kościele parafialnym w Starej Wsi.

Następnie zaproszeni goście oraz pododdziały w towarzystwie Orkiestry Dętej OSP ze Starej Wsi przemaszerowały do jednostki, gdzie dowódca uroczystości złożył meldunek Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adamowi Wilkowi.

Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu, przybyłych gości przywitał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi dh Sylwester Kimla. Z okazji jubileuszu zostały wręczone medale i odznaczenia wyróżniającym się strażakom.

W dalszej części uroczystości głos zabrał m.in. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który podziękował druhom za wieloletnią pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Zbigniew Mizera, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Bielsku - Białej dh Stanisław Nycz, Burmistrz Wilamowic Marian Trela, Sołtys Starej Wsi Edyta Nycz oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek OSP z powiatu bielskiego i oświęcimskiego, a także pozostałych instytucji współpracujących z jednostką. 

Drugą częścią obchodów jubileuszu była część artystyczna i festyn strażacki z zespołem „MAXIM”.  Swoimi występami i koncertami  zaprezentowały się miejscowe zespoły takie jak Zespół Pieśni i Tańca „Tradycja”, który swoim humorystycznym przedstawieniem rozbawił zgromadzoną publiczność.  Bogaty repertuar przedstawiła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z grupą mażoretek „Gracja”. Gwiazdą wieczoru i uwiecznieniem imprezy był występ zespołu „BACIARY”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Wsi składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Starej Wsi, sponsorom oraz przybyłym gościom  za udział i wspólne świętowanie tak doniosłego jubileuszu.

 

FOTORELACJA Z WYDARZENIA

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN