11.07.2020
Imieniny: Benedykta, Kariny i Olgi
...

Jesteś tutaj

Jubileusz Zespołu „Tradycja” ze Starej Wsi

Wersja do wydruku

W dniu 16 listopada 2019 roku Zespół Pieśni i Tańca „Tradycja” ze Starej Wsi świętował jubileusz XX-lecia swojego istnienia.

Przemijają ludzie i zdarzenia, wiele się zmienia wokół nas, lecz zespół po 20 latach jest taki sam, jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej społeczności, ale jest też częścią naszego życia. Godnie reprezentujemy nasz powiat, gminę i naszą wieś na terenie południowej Polski, ale również poza jej granicami.

Podczas jubileuszowej gali gratulacje, kwiaty i upominki dla członków zespołu wręczyli starosta bielski Andrzej Płonka wraz z radnymi powiatu, władze samorządowe z burmistrzem Wilamowic Marianem Trelą na czele, prezes zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Danuta Kożusznik, przedstawiciele instytucji i organizacji społeczno-kulturalnych oraz delegacje zespołów regionalnych działających na terenie gminy Wilamowice.

Goście podkreślając dorobek artystyczny oraz sukcesy serdecznie dziękowali członkom zespołu za podtrzymywanie tradycji ludowych, społeczne zaangażowanie w zachowaniu dziedzictwa kulturowego naszej wsi i regionu. Do życzeń dołączyła również Orkiestra Dęta  „Starowsianka’ , która gościnnie wystąpiła podczas uroczystości.

Jubilaci natomiast zaprosili na prezentację multimedialną, w której w niekonwencjonalny sposób pokazali  cząstkę 20-letniej historii, pokolenie ludzi tworzących wizerunek zespołu oraz jego dorobek. Zespół zaprezentował również swoje zdolności wokalne oraz taneczne w suicie tańców i pieśni śląskich.

Dziękujemy  za wszystko co powstało i powstaje, za wspólne działania dla dobra naszej „małej ojczyzny” i całego zespołu.

Dla członków zespołu zostaną w pamięci niezapomniane przeżycia i chwile radości. Jesteśmy przekonani, że to co najlepsze i najpiękniejsze jest jeszcze przed nami.

R. Nycz

Zdjęcia z Jubileuszu

Projekty unijne

Projekty MKiDzN