25.02.2021
Imieniny: Almy, Cezarego i Jarosława
...

Jesteś tutaj

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Wersja do wydruku

wiązek Banków Polskich przekazuje informacje związane z pracą na rzecz wzrostu bezpieczeństwa finansowego mieszkańców.

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Celem Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jest poszerzenie wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia czy kradzieży. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych. 

Zastrzegać utracone dokumenty powinniśmy wszyscy – niezależnie od tego, czy jesteśmy już klientami jakiegoś banku, czy też nigdy z usług bankowych nie korzystaliśmy.

Projekt ten realizowany jest przez Związek Banków Polskich pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów.

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi samorządu (np. zakładanie fikcyjnej działalności gospodarczej). Wg danych z najnowszego, 39. “Raportu o dokumentach infoDOK” z października 2019 r., w czasie trwania tego projektu udaremniono ponad 83,4 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 4,7 miliarda złotych.

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku!

Nie pozwól ukraść swojej tożsamości!

System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

System został uruchomiony 1 stycznia 2014 r. przez Związek Banków Polskich. To narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzegania skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoja kartę. 
Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 
szczegółowe informacje TUTAJ
oraz TUTAJ