02.12.2021
Imieniny: Balbiny, Ksawerego i Pauliny
...

Jesteś tutaj

KOMUNIKAT dotyczący nowych obostrzeń obowiązujących od dnia 25 marca 2020

Wersja do wydruku
Od dnia 25 marca 2020 roku na terenie Polski wprowadzono kolejne obostrzenia, związane z epidemią koronawirusa, które w szczególności dotyczą :
  1. Korzystania z komunikacji publicznej t.j. połowy liczby pasażerów w autobusach i tramwajach orazzachowania między nimi odpowiedniego dystansu poprzez zajmowanie co drugiego miejsca siedzącego.
  2. Zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez za wyjątkiem wydarzeń, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.
  3. Zakaz wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: związanych z pracą, droga do sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzania psa. Wspólny spacer jest dozwolony tylko przez dwie osoby, w odpowiedniej odległości 1,5 m. Zabrania się wychodzenia na plac zabaw z dziećmi.
  4. Zakaz uczestnictwa w obrzędach liturgicznych (msze, śluby, pogrzeby) w ilości większej niż pięć osób (nie licząc kapłanów i osób uczestniczących np. w pogrzebie jako pracownicy zakładów pogrzebowych)
  5. Zakaz przemieszczania się w grupach powyżej dwóch osób za wyjątkiem rodzin.
  6. Utrzymuje się dotychczasowe ograniczenia, dotyczące m.in. galerii handlowych i miejsc rozrywki

 

Obostrzenia będą obowiązywać co najmniej do 11 kwietnia 2020 roku a w przypadku ich złamania grozi kara mandatu do 5 tys. zł. Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będą funkcjonariusze policji.