05.12.2020
Imieniny: Kryspiny, Norberta i Sabiny
...

Jesteś tutaj

Koncert orkiestry dętej w Wilamowicach

Wersja do wydruku

Przeboje muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Dętej z Wilamowic można było usłyszeć w niedzielę, 17 lutego w Sanktuarium Św. Abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach.

Jak co roku koncert orkiestry dętej pod dyrekcją Mariusza Płonki przyciągnął licznie zgromadzoną publiczność, w tym miłośników i sympatyków orkiestry oraz zaproszonych gości. Koncert zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych: Starosta bielski Andrzej Płonka, Zastępca Burmistrza Wilamowic Stanisław Gawlik, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wilamowicach Stanisława Kudłacik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Jerzy Kubik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Rozner, Przewodniczący Rady Osiedla w Wilamowicach Stanisław Nycz, Skarbnik Gminy Wilamowice Anna Gajda, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach Aleksander Nowak oraz radni Gminy Wilamowice. Wśród zaproszonych gości był również ks. Eugeniusz Nycz pochodzący z Wilamowic, Dyrektor Szkoły Muzycznej z Żywca Jolanta Tomas z byłym dyrektorem szkoły Romanem Pękalą oraz Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy. Gorące słowa podziękowania zostały skierowane do gospodarza wilamowskiej świątyni ks. Stanisława Morawy, który udostępnił kościół na to niezwykłe muzyczne wydarzenie.

Podczas koncertu można było wysłuchać składanki z polskich i zagranicznych filmów tj. „Dzień Niepodległości”, „Piraci z Karaibów”, „James Bond”, „Twierdza”. Orkiestra przygotowała również coś dla najmłodszych słuchaczy i zaprezentowała w swoim repertuarze utwory z bajek „ „Kraina Lodu”,” Iniemamocni”, „Król Lew”. Koncert zakończył się pięknym walcem Dmitrija Szostakowicza „The Second Waltz”. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem muzyki, która grana była przez około 60 muzyków i brzmiała jak oryginał, nawet i lepiej. Dzięki zamontowanemu ekranowi multimedialnemu i prezentowanym scenom z poszczególnych filmów można było poczuć się jak na seansie filmowym z muzyką graną na żywo. Po zakończeniu wykonawcy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco, a bisom nie było końca.

Zapełniony po brzegi kościół po raz kolejny świadczył o ogromnej popularności koncertów  i sympatii jaką cieszy się orkiestra dęta. To dzięki niezwykłym talentom muzycznym członków orkiestry i poświęconej pracy kapelmistrza Mariusza Płonki możemy z przyjemnością uczestniczyć w tych niecodziennych, pięknych koncertach.

 

     

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN