18.06.2018
Imieniny: Elżbiety, Marka i Pauli
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

„Korowód świętych” chrześcijańska alternatywa dla obchodów Halloween

Wersja do wydruku

W niedzielę 5 listopada odbyło się radosne, wielobarwne, rozśpiewane i rodzinne wydarzenie w naszej parafii, a mianowicie "Pierwszy Korowód Świętych”. Organizatorami był ks. proboszcz Janusz Gacek wraz z wikariuszami Adamem i Piotrem, członkowie Rady Parafialnej, a współorganizatorami Diakonia Muzyczna, sołtys Stanisław Peszel, Zarząd KGW oraz strażacy.
Procesja rozpoczęła się mszą świętą o 11:30 w kościele pw. Św.Marcina. Podczas mszy świętej dzieci wywoływane imieniem świętego przez księdza proboszcza, podchodziły przed ołtarz, przedstawiając postać świętego przez siebie wybranego.
Następnie cały barwny korowód przy śpiewie i akompaniamencie gitar Diakoni Muzycznej zmierzał z kościoła do Wiejskiego Domu Kultury. Na czele rozśpiewanej i radosnej procesji, jechał na białym koniu główny patron naszej parafii - święty Marcin. W Domu Kultury dla wszystkich uczestników czekała ciepła herbatka, soki i słodycze. Słodycze, herbatkę i soki sponsorowała Rada Sołecka, wraz z Zarządem KGW, a przygotowaniem poczęstunku zajęły się panie z Koła. Nad bezpieczeństwem rozśpiewanego korowodu czuwali nasi strażacy. Każdy uczestnik przebrany za postać świętego otrzymał obrazek z podobizną świętego Marcina (patrona żołnierzy i młynarzy) oraz kolorową opaskę na rękę z przesłaniem „Idę za Jezusem”.
Myślę, że ta idea będzie kontynuowana przez tegorocznych organizatorów, także w przyszłym roku.

Członek Rady Parafialnej - C.Puzoń

       

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN