18.05.2021
Imieniny: Alicji, Edwina i Eryka
...

Jesteś tutaj

Nasz Przyjaciel Grzegorz...

Wersja do wydruku

Grzegorz Szetyński był serdecznym przyjacielem Kół Gospodyń Wiejskich i fanem zespołów regionalnych Gminy Wilamowice. Smutny to był okres, a szczególnie dzień 22 marca, kiedy to dotarła do nas informacja o jego śmierci. 

Smutny dzień dla najbliższych, a także smutny dla tych, którzy go dobrze znali i tych którzy z nim współpracowali. Jego śmierć dotknęła nas wszystkich. Wicestarosta Grzegorz Szetyński zmarł w wieku 61 lat - przegrał walkę z covidem.
Grzegorz Szetyński był mieszkańcem Kóz, a z samorządem powiatu bielskiego związany był od 15 lat. Funkcję wicestarosty pełnił nieprzerwanie od 2010 r. Był wspaniałym, opanowanym człowiekiem. Zawsze uśmiechnięty, otwarty, serdeczny i pomocny. Człowiek wysokiej kultury. Jak mówili o nim współpracownicy dobry mediator, optymista łagodzący niejednokrotnie spory i nieporozumienia. Niesamowity człowiek, wielki społecznik i wielkiej wiary człowiek. Bardzo mocno zaangażowany w działalność charytatywną. Niezwykle skuteczny w rozwiązywaniu spraw trudnych. Niejednokrotnie podkreślał, że piękna modlitwa do świętego Judy Tadeusza patrona spraw beznadziejnych i trudnych, a także szpitali i personelu medycznego jest dla każdego ostoją, wyciszeniem, wsparciem dla tych, którzy w ciężkich chwilach swego życia ją odmawiają. Szczególnie dzisiaj w czasie kiedy pandemia „zbiera żniwo” jest ona ważna i potrzebna. Wierzymy, że modlitwa świętych jest skutecznym orędownictwem do Boga.
W kościele parafialnym Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza dnia 6 kwietnia 2021 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe. Żegnała go rodzina, parlamentarzyści, samorządowcy, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy nie tylko Kóz, ale i innych miejscowości powiatu bielskiego. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 nie wszyscy mogli bezpośrednio uczestniczyć w tym smutnym pożegnaniu, ale uroczystości pogrzebowe transmitowane były on-line. Mimo obostrzeń wokół świątyni zgromadzonych było wielu przyjaciół, członków licznych organizacji społecznych. Wśród nich byli przedstawiciele władz Gminy Wilamowice, przedstawiciele placówek oświatowych, członkowie Rad Sołeckich oraz przedstawiciele organizacji społecznych. To dowód na to, jak lubianym i szanowanym człowiekiem był Grzegorz. Wszyscy fizycznie i duchowo uczestniczyli w ostatniej ziemskiej wędrówce Grzegorza Szetyńskiego.
Warto wspomnieć, iż przez te 15 lat nasze organizacje Gminy Wilamowice współpracowały z tym wielkim społecznikiem. Wspierał członkinie Kół Gospodyń Wiejskich czy członków zespołów regionalnych podczas różnorodnych konkursów. Obecny był na różnych Jubileuszach. Zawsze radosny i uśmiechnięty. Lubił żartować i dowcipkować. Bardzo często podczas wspólnie  z powiatem organizowanych imprez środowiskowych wspierał radą, podpowiadał, naprowadzał. Pamiętam, że jego „oczkiem w głowie” była pomoc społeczna i to dobro, które czynił wróciło do niego w jego ostatniej ziemskiej wędrówce. Mimo, że Grzegorza Szetyńskiego nie ma już wśród nas, to pozostanie w naszej pamięci, wspólnych fotografiach i w tym co zdziałał. Był dla nas wzorem i nauczycielem.
Wicestarosta Grzegorz Szetyński pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polski przekazał na ręce żony zmarłego wiceminister Stanisław Szwed.

Przew. KGW - ST Pisarzowice
C.Puzoń

 

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN