18.09.2021
Imieniny: Ireny, Irminy i Stanisława
...

Jesteś tutaj

„Niepodległa do hymnu”!

Wersja do wydruku

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o akcji Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej „Niepodległa do hymnu”! Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce niemożliwe było spotkanie się na żywo, dlatego Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej zaprosiło 11 listopada do oglądania przygotowanego wcześniej Hymnu Polski w wykonaniu sześciu zespołów. Wśród nich znalazł się Zespół Regionalny „Pisarzowianki” z gminy Wilamowice.

Na „Pisarzowianki” czekała bardzo miła niespodzianka, podziękowanie Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Borowskiego, za udział w projekcie, budowanie postaw patriotycznych, umiłowanie do ojczyzny oraz promowanie regionalnego folkloru w gminie Wilamowice i powiecie bielskim.

Jak przekazuje kierownik Cecylia Puzoń - Członkowie Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” czują się zaszczyceni i dziękują za możliwość wzięcia udziału w projekcie i zaśpiewaniu online Mazurka Dąbrowskiego wspólnie z 5 zespołami Powiatu Bielskiego. W wiadomościach TVS Katowice wraz z nami śpiewał ZPiT "Śląsk", muzyk Łukasz Kluczniak i zespół PiN. Cieszymy się z tego wyróżnienia.

Wykonanie można obejrzeć poniżej.

AK

Projekty unijne

Projekty MKiDzN