02.06.2020
Imieniny: Erazma, Marianny i Marzeny
 

Jesteś tutaj

Ogłoszenie - Czyste Powietrze

Wersja do wydruku

 

Burmistrz Wilamowic informuje, że Gmina Wilamowice zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w sprawie wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej
i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.

Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami domów jednorodzinnych lub posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. W ramach Programu, mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie m.in. na:

- wyminę starych pieców i kotłów na paliwa stałe;

- termomodernizację budynków;

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;

- instalację odnawialnych źródeł energii.

Zgodnie z zawartym porozumieniem z dniem 4 listopada 2019 r. na terenie Wilamowic w Gminnym Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego, Informacji i Edukacji przy ul. Paderewskiego 3, zostanie uruchomiony specjalny punkt informacyjny, gdzie obsługiwani będą wnioskodawcy programu „Czyste Powietrze” składający wnioski o uzyskanie dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Informacje dotyczące programu będą również udzielane telefonicznie pod numerem: 33 812 94 65.

Więcej informacji pod adresem: https://portal.wfosigw.katowice.pl/strona-glowna-programu

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Gospodarka odpadamiProjekty unijne Galeria