08.12.2023
Imieniny: Delfiny, Marii i Wirginiusza
...

Jesteś tutaj

Otwarcie galerii w Starej Wsi

Wersja do wydruku

24 stycznia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Starej Wsi odbyło się uroczyste otwarcie stałej galerii prac artystów, malarzy i rzeźbiarzy z Gminy Wilamowice.

Podczas jesiennych warsztatów zorganizowanych właśnie w tej szkole, powstało 19 prac, które przekazane zostały jako dar od lokalnych twórców właśnie tej placówce. Otwarcia galerii dokonał burmistrz Marian Trela razem z dyrektor ZSP w Starej Wsi Genowefą Lisewską, która podziękowała artystom za pięknie wykonane prace, które będą teraz niezwykłą ozdobą szkoły, a organizatorowi warsztatów Władysławowi Carbol za wkład i zaangażowanie w organizację warsztatów.  

Podczas otwarcia galerii można było obejrzeć również wystawę innych obrazów wykonanych przez artystów z Gminy Wilamowice. Grupa teatralna i zespół wokalno – instrumentalny składający się z uczniów szkoły, zgromadzonym gościom zaprezentowała przedstawienie jasełkowe, były więc aniołki, król Herod, trzej królowie i Święta Rodzina.

Dyrektor szkoły chcąc wyrazić wdzięczność, wszystkim  artystom wręczyła dyplomy z podziękowaniami. Natomiast Władysław Carbol zapowiedział, że kolejne warsztaty odbędą się już niebawem w Gminnym Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, a później przyjdzie czas na Hecznarowice.

/pozostałe zdjęcia znajdują się w galerii/