25.06.2018
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

Śpiew, zabawa i wspólna integracja

Wersja do wydruku

W dniu 25 lutego w sali OSP w Dankowicach zebrało się 8 Zespołów Regionalnych - Dankowianie, Ćwikliczanie, Skidzinianie, Paświszczanie, Górzanie, Jawiszowianki i Strumień, aby wspólnie pożegnać okres karnawałowy. Impreza ta, odbyła się po raz kolejny, a jej inicjatorem jest pan Władysław Wróblewski, który jest kierownikiem muzycznym wszystkich zespołów.

We wspólnej zabawie wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Wilamowic Marian Trela z małżonką, pani Łucja Krutak - Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW w Katowicach, pani Danuta Kożusznik - Prezes Zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku - Białej, pani Ewa Kuboszek - Owsiany - kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy Strumień, sołtys Dankowic pan Tadeusz Grzywa, pani Anna Klimczak i pani Gabriela Ryszka z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach, państwo Urszula i Remigiusz Prochowscy oraz państwo Agata i Grzegorz Wróblewscy.
Zespół Dankowianie, a właściwie jego męska część, przywitał wszystkich gości przygotowanymi na tę okazję specjalnymi przyśpiewkami, za które zebrał gorące brawa. O oprawę muzyczną tego spotkania zadbał zespół muzyczny To-My, a poczęstunek przygotowały panie z KGW w Dankowicach.
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a wszyscy jej uczestnicy pożegnali się słowami: „Do zobaczenia za rok”.

G.R.

Piękne zdjęcia autorstwa pana Remigiusza Prochowskiego w galerii M-GOK: 
http://mgok.wilamowice.pl/tresc/piew-zabawa-i-wsp-lna-integracja-spotkanie-zespo-w-prowadzonych-przez-pana-w-adys-awa-wr

Projekty unijne

Projekty MKiDzN