08.12.2023
Imieniny: Delfiny, Marii i Wirginiusza
...

Jesteś tutaj

„Piknik Rybny” – 18 sierpień 2013 r. Park Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Wersja do wydruku

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina zaprasza na Piknik Rybny, który odbędzie się 18 sierpnia br. od godz. 14.00 w Parku Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. Celem niniejszego wydarzenia jest promocja polsko-czeskiego ATLASU RYB, który powstał przy czynnej współpracy partnerów z Polski i Czech. Niniejsza impreza to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania oraz zapoznania się z ofertą gospodarstw rybackich zajmujących się hodowlą ryb z obszaru Bestwiny, Czechowic-Dziedzic, Jasienicy, Jaworza oraz Wilamowic, jak również z Czech, podczas prestiżowej imprezy poświęconej tematyce rybackiej.

W programie m.in.: występ Orkiestry Dętej z Czechowic-Dziedzic, występ zespołu „Fishbones”, pokaz tańca dancehall w wykonaniu ekipy tanecznej „Chore kotki” na czele z mistrzem Polski dancehall’u, występ zespołu z Czech „BG NOVA", występ kapeli „Reputacja”, zabawa taneczna z zespołem „Nega” oraz gwiazda wieczoru- „Mechanicy Shanty”.W programie ponadto: konkurs kulinarny „Smaki Regionów pogranicza polsko-czeskiego”, pokaz kulinarny połączony z bezpłatną degustacją ryb, blok zabaw i konkursów dla najmłodszych oraz malowanie twarzy.

Niniejsza impreza jest realizowana w ramach projektu pn. „Gospodarka rybacka elementem łączącym pogranicze polsko-czeskie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach  Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Partnerami tego wydarzenia są:

- Miasto Orlova

- Urząd Miejski w  Czechowicach-Dziedzicach

- Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach

 

Patronat honorowy nad piknikiem objęli:

- Stanisław Kalemba – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

- Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski

- Stanisław Dąbrowa – Członek Zarządu Województwa Śląskiego

- Marian Błachut – Burmistrz Czechowic-Dziedzic

- Andrzej Płonka – Starosta Bielski

 

Patronat medialny nad piknikiem objęli:

- Kronika Beskidzka

- Beskidzka24.pl

- Gazeta Czechowicka

- Bielska Telewizja Internetowa

- Regionalna TV

- Portal czecho.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanej imprezie plenerowej!

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN