03.08.2021
Imieniny: Augustyna, Kamelii i Lidii
...

Jesteś tutaj

Premiera spektaklu „Trzepot” na scenie Gminnego Centrum Działań Twórczych

Wersja do wydruku

W dniach 20 i 21 lutego br. w Gminnym Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach, będącym filią Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach, odbyła się długo wyczekiwana premiera spektaklu „Trzepot” w wykonaniu Teatrzyku Dziecięcego DEBIUCIK i Teatru BEZIMIENNI. Był to pierwszy występ grup teatralnych, wystawiony na nowej scenie po modernizacji. Z powodu obostrzeń sanitarnych premierę rozłożono na dwa dni.

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest Urszula Kucharska, instruktor ww. grup, jednocześnie kierownik GCDT. Spektakl po raz pierwszy wystawiany był dwanaście lat temu w ówczesnym Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach, a inspiracją do jego powstania była kultura japońska. Został wznowiony na jubileusz X-lecia istnienia teatru, jednak epidemia Covid-19 pokrzyżowała plany, co spowodowało przesunięcie jubileuszu i terminu premiery.

Po latach spektakl zmienił swój kształt, powstały nowe choreografie, dodano nowe wątki, rozbudowano fabułę, jednak temat pozostał niezmienny. Pragnienie miłości, ulotność pragnień i uczuć, różne oblicza uczuć, wolność i jej kruchość to główne tematy spektaklu.

W premierze udział wzięli zaproszeni goście, między innymi: Burmistrz Wilamowic Marian Trela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Kudłacik, Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej Marian Rozner, Radna Powiatowa Dorota Nikiel, członkowie Rady Sołeckiej w Pisarzowicach oraz rodziny młodych aktorów W drugim dniu premiery Dyrektor M-GOK w Wilamowicach Aleksander Nowak wręczył nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Magia Świąt w Pisarzowicach”.

Autorką kostiumów była Magdalena Chrobak (odpowiedzialna również za światło), przy wsparciu Rady Sołeckiej w Pisarzowicach, która przekazała część środków na kostiumy i scenografię.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce rodziców, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w organizację premiery!

Spektakl będzie ponownie wystawiany 7 marca (wejściówki do odbioru w GCDT), zainteresowanie jest tak duże, że odbędzie się o godz. 16.00 dla osób posiadających wejściówki i 18.00 dla wszystkich dotychczasowych aktorów obu grup, którzy przez 11 lat „przewinęli” się przez obie grupy.

Urszula Kucharska
WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN